Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 09:08
 
Çankaya'da Kültür Sanat Sezonu Başlıyor
Kültür ve sanatın başkenti Çankaya, Ekim ayını 7 sergi, belgesel ve film festivalleriyle karşılıyor. Pandemi koşullarını en üst dikkatle uygulayan Çankaya'nın kültür merkezleri Ekim ile birlikte sanatseverlerin ilk adresi olacak.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Kültür Sanat Sezonu Başlıyor

Çankaya Belediyesi kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya devam ediyor. Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesi'nin kültür-sanat mekanlarında, Ekim ayı "Sanatla Buluşma Zamanı"na  dönüşüyor. Pandemi koşullarını dikkatle uygulayan Çankaya'nın kültür merkezlerinde bu ay birbirinden değerli 7 sergi, Ankara Belgeselleri günleri ve Engelsiz Filmler Festivali Başkentli sanatseverlerle buluşacak.

SERGİLER 1 EKİM'DE BAŞLIYOR
Çankaya'da Ekim ayının açılışını Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi (DTÇSM) yapacak. DTÇSM  ilk olarak 1 Ekim'de fotoğraf sanatçısı Uğur Kavas'ın ‘‘Ankara’dan Sahneler’’ sergisine ev sahipliği yapacak. Çankaya Belediyesinin yayınladığı ve Uğur Kavas’ın Ankara’da çekilen filmler üzerine yaptığı arşiv çalışması "Ankara’dan Sahneler ve Kaderin Mahkûmları" kitabından yola çıkılarak hazırlanan sergide, Ankara'yı mekan olarak seçen filmlerle ilgili pek çok eser, çalışma, fotoğraf ve detay sinema meraklılarıyla buluşacak. Sergi 18 Ekim'e kadar açık kalacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya'da, Kültür, Sanat, Sezonu, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı