Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 09:53
 
"Çankaya En Çok Kadınların Belediyesidir"
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Geleneksel hale gelen festivalimiz ile kadınlara gelir desteği sağlıyor, ekonomik dayanışma örneği gösteriyoruz” dedi.
Çankaya Haberi

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen bu yıl 4. kez düzenlenen “Kadın Emeği Festivali’ ni ziyaret etti. Çankayalı kadınların el emeği göz nuru ürünlerini sergilediği stantları gezen Başkan Taşdelen, tüm katılımcılarla tek tek ilgilendi, isteklerini dinledi. Festivalin bu yaz Çankaya'nın farklı parklarında yayıldığını belirten Taşdelen, kadın ekonomisine desteğe yönelik proje ve etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Eşitlikçi bir toplumun geliştirilmesi adına hizmetlerinde kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarını dile getiren Başkan Taşdelen "Kadınları her alanda güçlendirmek, eşit imkân ve hizmetler sağlamak amacıyla farklı alanlarda öncü çalışmalar yürütüyoruz. Çankaya’da dördüncü kez Kadın Emeği Festivali düzenliyoruz. Bu festival artık bizim en önemli etkinliklerimizden biri. Aslında Çankaya kendisine yakışanı yapıyor. Çünkü Çankaya Belediyesi kadınların ve çocukların belediyesidir" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: "Çankaya, En, Çok, Kadınların, Belediyesidir",
Yorumlar
Haber Yazılımı