Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 10:18
 
Çankaya Halk Kart Yeni Dönem Başvuruları Başladı
Çankaya Belediyesinin dar gelirli vatandaşlara nakdi destek sağladığı “Çankaya Halk Kart”ın 9. dönem başvuruları başladı.
Çankaya Haberi
Çankaya Halk Kart Yeni Dönem Başvuruları Başladı

Çankaya Belediyesinin insana dokunan sosyal projelerinden Halk Kart yeni dönem başvuruları başladı. Başvurular bu yıl internet üzerinden yapılacak. Koşulları sağlayan ihtiyaç sahipleri https://www.cankaya.bel.tr/halkkart linki üzerinden başvuru yapabilecekler.  

Sosyal demokrat belediyeciliğin birçok örneğini hayata geçiren Çankaya Belediyesinin Halk Kart uygulamasından bugüne kadar 1.545 hane yararlandı. Ekonomik koşulları değişen ve Çankaya’da ikameti sona eren Halk Kart sahipleri bu hizmetten yararlanamıyor.   

 

BAŞVURU ŞARTLARI   

Her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı 16 yaşından büyükler için belirlenmiş olan asgari ücretin aylık net tutarının 1/3’ünden fazla olanlar ile aynı tutardan fazla gelir sağlaması mümkün olan kimseler muhtaç kabul edilmediği için Halk Kart verilemiyor.  

Çankaya Belediyesine ait Kadın Sığınma Evinde kalan kadınlara, 2022 sayılı Kanuna göre yaşlılık aylığı alanlara ve sosyal güvencesi olmayanlara yapılan yardımlarda öncelik tanınıyor.  

Eşi, kendi ya da bakmakla yükümlü olduğu kişilerin adına tescilli taşınmaz mal olanlara Halk Kart yardımı yapılmıyor. Çankaya ilçesi sınırlarında ikamet edenlerin yararlanabileceği Halk Karta Çankaya Belediyesi internet sayfasından veya e-devlet üzerinden başvurulabiliyor.  

16 Eylül -15 Ekim tarihleri arasında başvuruları yapılabilecek Halk Kart hakkında bilgi almak isteyenler 0 312 458 89 00/ 1172-1173 (dahili) telefon numarasından ulaşabilirler. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Halk, Kart, Yeni, Dönem, Başvuruları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı