Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 21:44
 
Çankaya Mühye'de Kurban Bayramı Hazırlıkları Başladı
Çankaya Belediyesi, Yeşilkent Mahallesi’ne (Mühye) kurduğu kurban satış ve kesim alanında pandemi tedbirleri ile Kurban Bayramı hazırlıklarına başladı.
Çankaya Haberi
Çankaya Mühye'de Kurban Bayramı Hazırlıkları Başladı

Çankaya Belediyesi, Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan (Mühye Köyü) kurban satış ve kesim alanda hazırlıklara başladı. Belediye,  vatandaşların kurban kesimi aşamasında herhangi bir sorun yaşamaması ve vatandaşların da hayvan satıcılarının da huzurlu bir bayram geçirmesi için tüm önlemleri alacak. Alanda temizlik ve ilaçlama çalışmaları düzenli olarak yapılacak. Çankaya Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca yaşanması olası kazalara karşı alanda ambulans ve sağlık görevlilerini de hazır bulunduracak. 

  

MESAFELER ZORUNLU 

Pandemi tedbirleriyle bayrama hazırlanan Çankaya Belediyesi, çadırlar arası 2 metre mesafeyi koruyarak çadır kuracak. Çadırlara dezenfektan, kolonya ve maske bulundurma zorunluluğu getirildi. Alıcı ile satıcı arasında pazarlık için tokalaşma yapılamayacak. Kurban kesim alanına gelecek aile 4 kişiyle sınırlandırıldı. Caraskalda kesimler, 25 kasap tarafından randevu ile yapılacak. Yerde kesim yapılacak her bir kurban için 16 metrekarelik alan çizilerek, iki kesim alanı arasına 2 metre mesafe verilecek. Vatandaşlar alana girişi tek kapıdan, ateş ölçümü, maske kontrolü yapılarak ve dezenfektan kullandırılarak alınacak. 

  

ALANDAN KURBAN ÇIKIŞINA İZİN YOK 

Kurban satın alan ve farklı yerde kesim yapacak vatandaşlar ise kurbanlıklarını arife akşamına kadar almış olacaklar. Covid-19 tedbirleri kapsamında bayram boyunca alandan hayvan çıkışına izin verilmeyecek. Kurban kesecek vatandaşların randevu ve sırasını zabıta personeli verecek 

Alanda satışa sunulacak kurbanlıkların belgesiz, küpesiz, iki yaşını doldurmamış ve gebe hayvanların girişine izin verilmiyor. Çankaya Belediyesi veteriner hekimleri ile Ankara İl Tarım Müdürlüğü’ne bağlı Çankaya İlçe Müdürlüğü veteriner hekimleri alandaki kontrollerini gerçekleştiriyor. . 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Mühye'de, Kurban, Bayramı, Hazırlıkları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı