Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 00:09
 
Çankaya Zabıtası Denetimlerini Sürdürüyor
Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe sınırlarında denetimlerini sürdürüyor. Sıhhi ve gayrisıhhi işyerlerinde 2019 yılı başından bu yana 13 bin 366 denetim gerçekleştirdi.
Çankaya Haberi
Çankaya Zabıtası Denetimlerini Sürdürüyor

Çankayalıların huzuru, sağlığı ve refahı için çalışmalarını 7/24 esası ile sürdüren Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri 2019 yılı başından bu yana 13 bin 366 işyerinde denetim uyguladı.  İşletmelerin vergi levhalarının ve ruhsatlarının yanı sıra imalathanelerin ve hizmet işletmelerinin temizliğini denetleyen Ekipler, evrakı eksik ve hijyen kurallarına uymayan işletmelere idari yaptırım uyguladı. Pazaryeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kasap, berber ve kuaför, seyyar, işporta, inşaat gibi pek çok alanda vatandaşın sağlığı ve güvenliği için denetimlerini belli aralıklarla sürdüren Çankaya Zabıtası, işletmelerin; işyeri açma ve çalışma ruhsatı, ilan, reklam ve vergi levhası tasdikleri, gıda işletmelerindeki ürünlerin tazeliği ve son kullanma tarihlerini kontrol ederek kurallara ve yasalara uymayanlar hakkında yasal işlem uyguluyor.

Belediye Zabıta ekipleri, bu yıl içinde pazaryeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kuruyemiş, kasap, berber ve kuaför işletmelerinde 5 bin 168 denetim, sıhhi, gayri sıhhi, eğlence, umumi temizlik, inşaat ve hafriyat, oto galeri işletmelerinde 8 bin 198 denetim yaptı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Zabıtası, Denetimlerini, Sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı