Haber Detayı
05 Eylül 2015 - Cumartesi 01:11
 
Çankaya'da Bulunan 'Biyolojik Gölet'e Özel Ödül
Çankaya Belediyesi’nin Ankara’ya kazandırdığı örnek projesi “Biyolojik Gölet” Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Çankaya Haberi
Çankaya'da Bulunan 'Biyolojik Gölet'e Özel Ödül

13 üye belediyenin 43 projeyle başvurduğu “Sağlıklı Kentler Birliği 2015 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri” yarışması sonuçlandı. Sosyal Sorumluluk kategorisinden 19, Sağlıklı Şehir Planlaması kategorisinden 6, Sağlıklı Yaşam kategorisinden 6 ve Sağlıklı Çevre kategorisinden 12 proje jüri tarafından değerlendirildi.

 

ÇANKAYA’YA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Başkanlığını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş tarafından yapılan büyük jürinin, 43 projeyi incelemesinin ardından Çankaya Belediyesi’nin “Doğal-Biyolojik Gölet/Çanserapark” adlı projesi jüri özel ödülüne layık görüldü.

 

HEM GÜZEL HEM SAĞLIKLI

Ankara’ya, Çankaya Belediyesi’nin kazandırdığı Biyolojik Gölet ilk olarak Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri’nde yaşama geçirilmişti. İkincisi Çansera’da yapılan Biyolojik Gölet, görsel güzelliğinin yanı sıra doğallığıyla da dikkat çekiyor. Hiçbir kimyasal madde kullanılmadan su bitkileri ve yararlı mikroorganizmalar sayesinde suyunu arıtarak temiz kalma özelliğine sahip olan sistem, şehrin içine doğadan bir parça sunarak ekosisteme de katkı sağlıyor.

Jüri tarafından “Sağlıklı Şehir Planlama” kategorisinde “Doğal-Biyolojik Gölet/Çanserapark” adlı projesi ile özel ödüle layık görülen Çankaya Belediyesi, Ekim ayında Osmaniye'de Kadirli Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılacak "Sağlıklı Şehirler Konferansında" düzenlenecek törende ödülünü alacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi’nin, Ankara’ya, kazandırdığı, örnek, projesi, “Biyolojik,
Yorumlar
Haber Yazılımı