Haber Detayı
06 Haziran 2022 - Pazartesi 10:24
 
CHP Ankara İl Başkanı Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı
CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili açıklamada bulundu.
Siyaset Haberi
CHP Ankara İl Başkanı Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, yazılı ve görsel basının CHP muhabirleri ile kahvaltıda bir araya geldi. CHP'li Akıllı, sandık güvenliği başta olmak üzere seçimlere yönelik hazırlıkları, altılı masanın il başkanlıkları düzeyinde temasları ve Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili soruları yanıtladı.

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada Başkan Akıllı şu ifadeleri kullandı:"DOĞRU ADAY SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU'DUR"

"Elbette adayı altılı masa belirleyecek ama ben CHP Ankara İl Başkanı olarak, Ankara İl Örgütü adına rahatlıkla şunu söyleyebilirim. Bizim adayımız Sayın Genel Başkanımızdır. Altılı masaya önerimiz de budur. Doğru aday Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Biz altılı masadan da aday olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin çıkmasını bekliyor ve istiyoruz"MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU'NUN ADAYLIKLARINI DEĞERLENDİRDİ

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun isimlerinin de geçmesi ile ilgili konuşan CHP'li Akıllı, "Ben denklemin Genel Başkan lehine değişeceği kanaatindeyim" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Ankara, İl, Başkanı, Cumhurbaşkanı, Adayını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı