Haber Detayı
15 Haziran 2022 - Çarşamba 16:40
 
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Sincan'da
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Sincan ve Etimesgut İlçe Örgütlerinin düzenlediği bir program ile Harikalar Diyarı’nda Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve STK’ların temsilcileriyle buluştu. Kılıçdaroğlu Türkiye'ye yeni bir siyaseti, yeni bir anlayışı getirmek istediklerini, herkesi kucaklayan bir parti olduklarını söyledi.
Siyaset Haberi
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Sincan'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sincan Harikatalar Diyarı’nda Sincan ve Etimesgut İlçe Örgütlerinin birlikte organize ettiği bir programda kanaat önderleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Programa çok sayıda davetli katılırken CHP Milletvekilleri Nihat Yeşil, Erdoğan Toprak, Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz ile Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir ve Belediye Meclis Üyeleri de hazır bulundular.
   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programda yaptığı konuşmasında  gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Açıklama yok.
 
GÜN AYRIŞMA DEĞİL BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR
 
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalet isteyen, bir tek çocuğun dahi yatağa aç girmesini istemeyenlerin CHP’ye katılması çağrısını yineledi. Kılıçdaroğlu, “Beraber mücadele etmek zorundayız, birlikte mücadele etmek zorundayız. Gün, ayrışma değil. Gün, beraber olma günü, birlikte olma günü, birlikte mücadele etme günü. Sokağa çıkıp cam pencere indirmek değil derdimiz. Buradan kaçınıyoruz zaten, böyle bir şey yok. Sandık gelecek, demokratik yollarla gideceğiz, oyumuzu kullanacağız ve Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. ”  diye konuştu.
 
Açıklama yok.
 
"Elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın"
 
    Kılıçdaroğlu, "Yarın sandık gelecek ve gideceksiniz oy kullanacaksınız. Öyle, 'Gelin bizim partiye oy verin' yok arkadaşlar. Öyle basit bir çağrı da yapmayacağım. Elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. İşsiz evlatlarınızı düşünün. Fakir fukarayı düşünün. Esnafı, manavı düşünün. Evinde tenceresi kaynamayan kadını düşünün, ondan sonra vicdanınız neyi emrediyorsa gidip o partiye oyunuzu verin. Bu kadar açık, bu kadar net söylüyorum.  Olay bir Türkiye olayıdır. Bir parti olayı değildir. Yazık değil mi bu ülkeye? Benim sorumluluğum sizlerden daha fazla. Bunu biliyorum. O nedenle ülkeyi karış karış geziyorum. O nedenle ülkenin her kesimiyle oturup konuşuyorum." açıklamasında bulundu.
 
Açıklama yok.
 
   "Herkesi kucaklıyoruz"
 
    CHP Lideri Kılıçdaroğlu, parti olarak kendi eksikliklerinin de olduğunu belirterek şöyle devam etti:
    "Ben bu millete her zaman doğruyu söyleyeceğim. Eksiğimiz var mıydı? Vardı. Kusurumuz, yanlışımız var mıydı? Vardı. Öz eleştiri de yapıyoruz. Şimdi yanlış yapmamaya, milletin sesini dinlemeye, toplumun her kesimiyle helalleşmeye gidiyoruz. Helalleşmek istiyoruz.
    Her kesimle de konuşuyoruz. Hiç kimsenin kimliği, inancı ve yaşam tarzını siyasete malzeme etmiyoruz. Bizim 2 kırmızı çizgimiz var; bayrağımız ve vatanımız. Bayrağımızı ve vatanımızı seviyorsa herkes bizim dostumuzdur. Yoksa biz doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi herkesi kucaklıyoruz. Hepsi bizim insanlarımız.
İnsanların kimlikleri, inançları, yaşam tarzları farklı olabilir ama aynı bayrak altında yaşıyoruz. Komşu komşunun külüne muhtaçtır değil mi? Komşularımızın kimliğini, yaşam tarzını sorgulamaya başladık. Bunlar yanlıştır. Siyaset kavga alanı değildir. Yeni bir siyaseti, yeni bir anlayışı Türkiye'ye getirmek istiyoruz."
 
    SORU-CEVAPLI BÖLÜM
 
    Kahvaltılı olarak düzenlenen program, Kılıçdaroğlu’nın konuşmasının ardından sorulu-cevaplı bölüm olarak devam etti. Programa katılan kanaat önderleri, muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin sorularına Kılıçdaroğlu tek tek cevap verirken konuşması sık sık alkışlarla kesildi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Lideri, Kemal, Kılıçdaroğlu, Sincan'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı