Haber Detayı
12 Nisan 2014 - Cumartesi 01:40
 
CHP'de Yılmazkaya, Başkan Vekili Oldu
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Grubu bugün Doğal Grup Başkanı ve İl Başkanı Zeki Alçın’ın başkanlığında toplanarak seçim yaptı.
Siyaset Haberi
CHP'de Yılmazkaya, Başkan Vekili Oldu

Meclis’teki Grup Toplantı Salonunda 23 Meclis üyesi bir araya geldi. Toplantının açış konuşmasını yapan İl Başkanı Zeki Alçın, “zorlu ve mücadeleli bir dönem bekliyor. AKP’nin getirdiği her karar metnini iyi değerlendirip, iyi irdelemek gerekiyor. Özellikle rantla ilgili konularda çok hassas olalım. Ranta izin vermeyelim’’ dedi.

 

Grupta birlik ve iyi bir diyalog içinde bulunarak, tam bir görüş birliği içinde olunmasına dikkat etmeyi önemsediğine değinen Alçın, “CHP adına hareket ettiğimizi sürekli düşünmekte fayda vardır. Ankaralıların gözü AKP’de, kulağı bizde olacaktır. Ankaralıların hoşuna gitmeyecek hiçbir projenin bu Meclis’ten geçmesine izin vermeyelim. Sayısal azlığımız olabilir ama güçlü ve gür çıkan sesimiz karşı tarafın dikkate almasına sebeptir. Ankaralıların bize verdiği iradeyi, doğru ve onların istekleri doğrultusunda kullanan bir dönem olsun. Sizlere zor ve meşagatli bu yolda başarılar dilerim. Hayırlı olsun’’ diye konuştu.      

 

Daha sonra seçimlere geçildi. Grup başkanvekilliği için aday olan Çankaya üyesi Doğan Yılmazkaya oy birliği ile grup başkanvekili oldu. Yönetim ise, Haydar Karatepe, Ali Ergin, Mustafa Sarıgül, Meryem Oflu ve Mehmet Emin Tırpancı’dan oluştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Ankara, Büyükşehir, Belediye, Meclisi, Grubu, bugün, Doğal, Grup, Başkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı