Haber Detayı
11 Mart 2021 - Perşembe 11:28
 
Diş Tedavisinde Yabancıların Tercihi Türkiye
Türkiye’de son 10 yılda 3 kat büyüme performansı gösteren sağlık turizmi 2021’in ikinci yarısında yeniden atağa kalkmaya hazırlanıyor.
Sağlık Haberi
Diş Tedavisinde Yabancıların Tercihi Türkiye

Türkiye’nin sağlık turizmi alanında özellikle son 10 yılda yaptığı yatırımlar küresel salgın döneminde dahi karşılık buldu. 2019'da 3 milyar dolar hacimsel büyüklüğe ulaşan, pandemi yılında ise dünya genelindeki seyahat kısıtlamalarına rağmen özellikle 2020'nin ikinci yarısında atağa geçen sektör için diş tedavilerinin önemi büyük. Geride bıraktığımız yıl yaklaşık 100 bin sağlık turisti diş tedavileri için Türkiye’yi tercih etti. Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) Başkanı Erkan Uçar, sağlık turizminde bu yıl 2019 rakamlarının geçilebileceğini ifade etti.

 

DİŞ TEDAVİLERİNDE TERCİH TÜRKİYE

Türkiye’nin sağlık turizminde son 10 yılda ciddi yatırımlar gerçekleştirdiğinin altını çizen Erkan Uçar şöyle konuştu: “Sağlık turizminin son beş yıllık ortalama büyüme performansı yüzde 25 seviyelerindeydi. Pandemi yılında büyüme ivmesi doğal olarak düşüş eğilimine girdi ancak önümüzdeki günlerde aşılamanın devamı ve uluslararası uçuşların başlaması ile birlikle 2021 yılında ivmelenme bekliyoruz. 2021 yılı işlem hacimlerinde 2019 rakamlarının aşılmasını bekliyoruz. Dünyanın kayıp yıl olarak nitelendirdiği 2020’de diş tedavileri için Türkiye’yi tercih eden yabancıların sayısı 100 bini buldu. Dünyanın yavaş yavaş eski normale dönmesi halinde bu rakamın bu yıl en az yüzde 15 oranında artacağını tahmin ediyoruz.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Diş, Tedavisinde, Yabancıların, Tercihi, Türkiye,
Yorumlar
Haber Yazılımı