Haber Detayı
21 Kasım 2015 - Cumartesi 23:25
 
Elmadağ, Modern Bir Kütüphaneye Kavuştu
Elmadağ İlçe Halk Kütüphanesi müstakil, bodrum katta, sobalı ve fiziki şartları yetersiz bir durumda hizmet yapmakta..
Ankara Haberi
Elmadağ, Modern Bir Kütüphaneye Kavuştu

Elmadağ İlçe Halk Kütüphanesi müstakil, bodrum katta, sobalı ve fiziki şartları yetersiz bir durumda hizmet yapmakta iken, Elmadağ Belediyesi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında gerekli görülen inşaat revizyonları Bakanlık tarafından tamamlanan ve 15 yıllığına hiçbir kira alınmayacak olan, 285 m² den oluşan kütüphanenin elektrik ve doğalgaz bedelinin ise belediye tarafından karşılanacağı bildirildi.

35.000 kitapla hizmete hazır

Elmadağ Kültür Merkezinde modern sistemlerle döşenmiş kütüphane, yetişkin ve ödünç verme bölümü, çocuk bölümü, süreli yayınlar bölümü, sinevizyon gösteri salonundan oluşmaktadır. Elmadağ İlçe Halk kütüphane si haftanın 5 günü 08.30 ile 15.00 saatleri arasında okuyucularına 35.000 kitapla hizmete açılmıştır. (Pazar ve Pazartesi günleri kapalıdır.)

Küçük yaştan itibaren kitap okumayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Halk kütüphanelerinin kadın erkek her yaşta, her seviyede, her türlü meslek kollarındaki fikir ürünlerinin kültürel, sosyal ve teknik yönden kalkınmasına yardımcı olan sosyo-ekonomik kuruluşlar olarak bilinmekte ve uygulamaların sürdürülmesini sağlamaktadır.” dedi.

Başkan Şahin;  Okuyan bir insan ve okuyan bir toplum olmamız için çocuklarımızın küçük yaştan itibaren kitap okumayı alışkanlık haline getirmelerinin önemli olduğu ve her yaştaki insanımızın kitap okuması ve kitap okuma salonlarının günümüzün şartlarına uygun şekilde düzenlenmesi, her insanımızın okur- yazar olması için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Elmadağ, İlçe, Halk, Kütüphanesi, müstakil, bodrum, katta, sobalı, fiziki, şartl
Yorumlar
Haber Yazılımı