Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 10:11
 
Gökçeyurt Köyü'nde 2000 Fidan Toprakla Buluştu
Ankara Valiliği tarafından 2011 yılında kurulan "Ankara Çocuk Dostu Projesi", Gökçeyurt Köyün’ de 2000 fidanı toprakla buluşturdu.
Mamak Haberi
Gökçeyurt Köyü'nde 2000 Fidan Toprakla Buluştu

Ankara Valiliği, Mamak Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordine ettiği fidan dikimine katılan herkesin bir dikili ağacı oldu. Fidan dikim etkinliği için yapılan törene Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, Şube Müdürleri, Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları İl ve İlçe koordinatörleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

En büyük görev çocuklarımıza düşüyor

 Öğrencilerin doğa ile buluştukları, doğa ve çevre sevgisini yaparak ve yaşayarak öğrenme olanağı bulduğu etkinlikte açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, ormanları korumak adına en büyük vazifenin çocuklara düştüğünü belirtti. Çocukların ormanı ve yeşili korumanın önemini ailelerine, büyüklerine aktarmaları gerektiğini ifade eden Yalçınkaya ” Dikilen bu fidanlar, yıllar sonra bir orman oluşturacak. Ormanlar bugün bize lazım olduğu gibi yarın gelecek nesillere daha da gerekli olacak. Bu konuda da en büyük vazife yine çocuklara düşüyor. Çocuklarımız, ailelerine ve büyüklerine orman ve yeşilin önemini iyi anlayıp anlatmalıdır.”dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gökçeyurt, Köyü'nde, 2000, Fidan, Toprakla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı