Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 12:04
 
Erkunt Traktör ile Mahindra, Güçlerini Birleştirdi
Türkiye’nin ilk yerli traktörü Erkunt, dünya traktör devi Mahindra ile güçlerini birleştirdi
Ekonomi Haberi
Erkunt Traktör ile Mahindra, Güçlerini Birleştirdi

Erkunt Traktör dünyanın lider traktör üreticisi Hintli Mahindra&Mahindra (M&M) ile Türkiye ve dünya pazarında tek çatı altında faaliyet göstermek üzere anlaştı. Hisse devri anlaşmasının onaylanmasından sonra, Erkunt Traktör Türkiye pazarının lider markaları arasında yer almayı hedefliyor.

Dünya’nın ilk kadın traktör üreticisi ve Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan bugüne kadar pek çok ilke imza attıklarını vurgulayarak şunları ifade etti:

“Sektöre girdiğimizde iki gerçeği çok iyi biliyorduk: Sahadaki 1 milyon 200 bin civarındaki traktörün yarıdan fazlası ekonomik ömrünü doldurmuştu. Artık hurda traktör sınıfına giren 25 yaş üstüydü ve bu traktörlerin mazot, yedek parça gibi işletme giderlerinin hem çiftçinin bütçesine hem de ülke ekonomisine verdiği zarar çok büyük rakamlara ulaşıyordu. Oysaki bu ülkenin çiftçisinin bu ülkenin toprağına, iklimine ve çiftçilerin ihtiyacına göre tasarlanmış traktörlere ihtiyacı vardı. Biz bu ihtiyacı analiz ettik ve tasarıma döktük. Erkunt Traktör, Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk traktör markası oldu.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Erkunt, Traktör, ile, Mahindra,, Güçlerini, Birleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı