Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 10:27
 
Eserkent Konutları Kura Çekimiyle Sahiplerini Buldu
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal belediyecilik anlayışını Başkent’te yaygınlaştırmaya devam ediyor.
Mamak Haberi
Eserkent Konutları Kura Çekimiyle Sahiplerini Buldu

Başkent’te sosyal belediyecilik anlayışını yaygınlaştırmayı sürdüren Başkan Yavaş, yaklaşık 20 yıldır atıl şekilde duran Mamak Eserkent Konutlarını yenileterek ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetine açacağı sözünü verdi. Bu konutların ekonomik yönden zorluk çeken 65 yaş üstü vatandaşlar ve yeni evli çiftlere aylık 100 TL’den kiraya verilmesi yönünde ilk adım atıldı. Konutlarda oturmak için başvuruda bulunan 156 kişi yapılan kura çekilişiyle dairelerine kavuştu.

 

CANLI YAYINDA KURA ÇEKİLİŞİ

   Mamak Eserkent Sosyal Konutlarında aylık 100 TL kira ödeyerek oturmak için başvuru yapan 156 vatandaşın hangi dairede oturacağı kura yöntemiyle belirlendi.

   ABB TV, Youtube Kanalı ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişinde; 1+1 büyüklükteki 400 konut için alınan toplam 213 başvurudan 57’si gerekli koşulları sağlayamadığı için kuraya dahil edilemezken geriye kalan 156 başvuru kabul edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Eserkent, Konutları, Kura, Çekimiyle, Sahiplerini, Buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı