Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 09:07
 
Etimesgut Belediye Meclisi Toplantı Gündemi
Etimesgut Belediye Meclisi Mart Ayı meclis toplantıları 1 Mart 2021 Pazartesi günü (bugün) başlıyor. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde saat 11.00'de başlayacak olan toplantılarda aşağıdaki gündem maddeleri görüşülecek.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclisi Toplantı Gündemi

GÜNDEM MADDELERİ:

 
1. Geçen Toplantıya ait tutanak özeti.
 
2. Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden araç alımına ilişkin Belediye Meclisimizce alınmış olan 05/02/2021 tarih ve 91 sayılı Meclis Kararının iptal edilerek Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden araç alımına ilişkin Başkanlık Yazısı.
 
3. 5393 sayılı Belediye Kanununun ilgili maddelerine istinaden Belediyemize ait 1 adet cenaze nakil aracının Çorum Boğazkale Belediye Başkanlığına hibe edilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı
 
4. Şehitali ve Turkuaz Mahalleleri 84316 ve 85215 nolu parselasyon planlarını kapsayan plan notu ilavesine ilişkin Uygulama İmar Planı değişikliğine ait İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon raporu. 
 
5. 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası olması münasebeti ile yaşlılarımıza yönelik Covit önlemleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Yaşlılar Komisyon raporu.
 
6. İlçe sınırlarımız içerisinde ikamet eden ve mesleki kimliğini belgeleyen yerel sanatçılarımız ile internet ortamında sanal konser düzenlenmesine ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları müşterek raporu. 
 
7. 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası olması münasebeti ile tüketici haklarına yönelik bilgilendirici broşürler asılmasına ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkârlar Komisyonu, Sosyal Hizmetler Komisyonu ile İnsan Hakları Komisyonları müşterek raporu.
 
8. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü olması münasebeti ile ilçemizde şehir tiyatrosu kurulmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Gençlik Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları müşterek raporu.
 
9. 22 Mart Dünya Su Günü olması münasebeti ile suyun hayatımızdaki önemi ve suyun bilinçli tüketilmesi konusunda bilgilendirici broşürler basılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
 
10. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması münasebeti ile Covit önlemleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmesi ilişkin Kadın Aile ve Çocuk Komisyonu, Eğitim Kültür Komisyonu, Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Hesap ve Tetkik Komisyonları müşterek raporu.
 
11. 14 Mart Tıp Bayramı olması münasebeti ile ilçe sınırlarımız içerisindeki sağlık kurumlarında çalışan doktor ve hemşirelerimize çiçek dağıtılmasına ilişkin Sağlık Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonu ile Halkla İlişkiler Komisyonları müşterek raporu.
 
12. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü olması münasebeti ile ilçe sınırlarımızdaki billboardlara ve led ekranlara günün anlam ve önemine binaen görseller yansıtılmasına ilişkin Eğitim ve Kültür Komisyonu, Engelliler Komisyonu ile Çevre Komisyonları müşterek raporu.
 
13. 24 Mart Kütüphaneler Haftası olması münasebeti ile ilçemizde gezici kütüphane kurulmasına ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları müşterek raporu.
 
14. Sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında ilçemizde yapılan yada yeni yapılacak olan tesislerimizden birine buz pateni pisti yapılmasına ilişkin Çevre Komisyonu, Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Gençlik Komisyonları müşterek raporu.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Meclisi, Toplantı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı