Haber Detayı
01 Temmuz 2022 - Cuma 00:49
 
Etimesgut Belediyesi Meclis Toplantısı Gündemi
Etimesgut Belediye Meclisi Temmuz/2022 Ayı toplantıları bugün başlıyor. Belediye Başkanlık Binası Meclis Toplantı Salonu'nda saat 18.00'de başlayacak olan bu ayki toplantıların görüşülecek gündem maddeleri şu şekilde:
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi Meclis Toplantısı Gündemi

1- Geçen toplantıya ait tutanak özeti.

2- İlçe sınırlarımız içerisindeki amatör branşlarda spora katılımı arttırmak, yaygınlaştırmak ve teşvik etmek amacıyla kurulan ‘Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü Derneği’ ne 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14’üncü maddesi gereğince Belediyemizce ödül verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.

3- Belediyemiz Türk Tarih Müzesi ve Parkında görev alan personellerimizin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlaması ve Yunus Emre Enstitüsünce yapılacak etkinliklerde Müzenin kullanılması ile yurt içi ve yurt dışında bulunan merkezlerinde Müzenin tanıtımının yapılması amacıyla Yunus Emre Enstitüsü ile Belediye Başkanlığımız arasında protokol imzalanması ve konu ile ilgili tüm iş ve işlemlerin yürütülebilmesi için Başkanlık Makamına ve ilgili birim müdürlüğüne yetki verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı.

4- 5393 sayılı Belediye Kanunun 41. Maddesi gereğince Belediyemiz emrinde Spor İşleri Müdürlüğü kurulmasına ve Teşkilat Yönetmeliğinin hazırlanmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.

5- Belediyemiz ve Kırgız Cumhuriyeti Narın Belediyesi arasında düzenlenen Kardeş Belediye Protokolüne istinaden, Belediyemizce Narın şehrinde yaptırılan "Kreş ve Anaokulunun" açılışını yapmak üzere Belediye Başkanı ve heyetinin 20-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında Kırgız Cumhuriyeti Narın şehrine ziyarette bulunmasına ilişkin Başkanlık Yazısı.

6- İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren El ve Yöresel Ürünler Merkezi İşletmesinde halkımıza sunulacak yiyecek ve içeceklerde uygulanacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı.

7- şletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren sosyal tesislerimizde vatandaşlarımıza sunulan hizmetlerden alınacak ücretlerin tespitine ilişkin Başkanlık Yazısı.

8- 24 Temmuz Lozan Barış Antlaşmasının 99. yıldönümü olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyon Raporu.

9- Park ve Bahçeler Müdürlüğünün hizmet alanı içerisinde bulunan Yeni Bağlıca Mahallesi 47334-47241 adalar arasında bulunan 5200 m2lik ağaçlık alana isim verilmesine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.

10- Süvari Mahallesi imarın 45111 adanın batısında bulunan park alanı içerisinde trafo yeri ayrılmasına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP) değişikliği teklifine ilişkin İmar Islah ve İsimlendirme Komisyon Raporu.

11- İlçemizde ikamet eden engelli gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik Belediyemiz bünyesinde basketbol, voleybol gibi farklı spor dallarına yönelik kurslar açılmasına ilişkin Engelliler Komisyonu, Gençlik Komisyonu ile Kadın Aile ve Çocuk Komisyonları Müşterek Raporu.

12- 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olması münasebeti ile çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Eğitim Kültür Komisyonu, Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Çevre Komisyonları Müşterek Raporu.

13- Türk Tarih Müzesi ve Parkında “Dünden Bugüne Etimesgut” konulu fotoğraf yarışması düzenlenmesine ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu, Hesap Tetkik Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları Müşterek Raporu.

14- İlçemizde ikamet eden hiç tiyatro veya sinemaya gitmemiş vatandaşlarımızın sinema ve tiyatroya götürülmesine ilişkin Yaşlılar Komisyonu ile Eğitim Kültür Komisyonları Müşterek Raporu.

15- Belediyemiz Birim Müdürlükleri ve Meclis Üyeleri arasında birlik, beraberlik ve kaynaşmayı artırmak amacıyla futbol turnuvası düzenlenmesine ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu, Eğitim Kültür Komisyonu ile Bütçe ve Plan Komisyonları Müşterek Raporu.

16- 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı olması münasebeti ile ilçemizde ikamet eden basın mensubu çalışanlara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenmesine ilişkin Tüketiciyi Koruma Esnaf ve Sanatkarlar Komisyonu, Hesap Tetkik Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonları Müşterek Raporu.

17- İlçemiz Oğuzlar Mahallesine halk pazarı kurulması yönünde çalışmalar yapılmasına ilişkin Çevre Komisyonu, Bütçe ve Plan Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları Müşterek Raporu.

18- 22 Mayıs 2022 tarihinde ilçemizin bazı mahallelerinde içme suyu hattına karışmış olan pis suyun akıbetinin araştırılmasına ilişkin Sağlık Komisyonu, Araştırma ve İnceleme Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları Müşterek Raporu.

19- Ahielvan Caddesi ile Kürşat Caddesinin kesiştiği yere trafik lambası konulması yönünde gerekli araştırma ve çalışmaların yapılmasına ilişkin Ulaşım ve Trafik Komisyonu ile Araştırma ve İnceleme Komisyonları Müşterek Raporu.

20- Atakent Mahallesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi üzerinden Banka Bloklarına girişe alt geçit ve üst geçit yapılması yönünde gerekli araştırma ve çalışmaların yapılmasına ilişkin Araştırma ve İnceleme Komisyonu, Çevre Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonları Müşterek Raporu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Meclis, Toplantısı, Gündemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı