Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 13:00
 
Etimesgut'ta Ozonla Cilt Bakımı Tedavileri Başladı
Etimesgut'ta bulunan Gold Queen estetik ve güzellik merkezinde ozonla cilt bakımı tedavilerine başlandı.
Sağlık Haberi
Etimesgut'ta Ozonla Cilt Bakımı Tedavileri Başladı

    Gold Queen estetik ve güzellik merkezi Ankara şube müdürü uzman estetisyen Büşra Bozdağ konuyla ilgili olarak gazetemize yapmış olduğu açıklama da ''Şubemizde ozonla cilt tedavileri yapıyoruz.OzonlaCilt Bakımı, ozon terapi olarak da bilinir ve yaşlanma karşıtı (anti-aging) özelliğiyle günümüzde her yaş grubu için tercih edilen bir destek tedavidir. Doğadaki tek ve en etkili dezenfeksiyon maddesi olan ozon gazı (O³) pek çok hastalığın tedavisinde tıbbi araştırmalarca kanıtlanmış olumlu etkiye sahiptir.
 
    Ozonla Cilt Bakımı ise ozon gazının bu olumlu etkisinin cilt üzerindeki yenilenmiş görünüme destek olması, kan dolaşımını hızlandırmasıyla canlılığını geri kazanması uygulamalarını içerir. Alerji ile dolaşım bozuklukları başta olmak üzere cilt sağlığına olumlu etkisi sayesinde oldukça zahmetsiz ozon terapi sayesinde adeta yenilenmiş hissedebilirsiniz. Daha genç görünüme sahip bir cilt sadece görünümünü düzeltmekle kalmaz sosyal yaşantınızda kendinize güven duygusunun da geri kazanılmasına destek olur.
 
    Ozonla cilt bakımı yaptıranlar tedavi sonrasında gençleşme etkisi ve ferahlama htikleri vurgular. Tedavinin etkisi anında görülmeye başlamakla birlikte bir kaç gün içerisinde hücrelerini yenileyen cilt sayesinde oldukça sağlıklı görünüm kazanma aşaması da tamamlanmış olur. Ozon terapi, cildin kendi antioksidanlarını ve serbest radikallerini tahrip eden enzimlerini tekrar aktive eder. Bu aktivasyon sayesinde kendini yenileme sürecini tetikler.
 
    İlerleyen yaş faktörüyle cilde elastik yapı kazandıran kolojen üretimi yavaşlar. Kolojen eksikliği ile birlikte cilt yeteri miktarda beslenemez. bunun sonucunda da sarkma ve kırışma gibi olumsuz etkiler görülür. Cildin canlılığını kaybetmesinin diğer bir nedeni de kan taşıyan kılcal damarlardaki hızın azalmasıdır. Ozon gazı kan dolaşımını hızlandırıcı etkisiyle vücudun kendi dinamikleriyle yenilenmenin ilk adımını başlatmış olur. dedi.
 
    Türkiye genelinde 57 şubesi bulunan Gold Queen Estetik ve Güzellik Merkezi Etimesgut’ta Hikmet Özer caddesinde himetvermeye devam ediyor.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Ozonla, Cilt, Bakımı, Tedavileri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı