Haber Detayı
10 Şubat 2021 - Çarşamba 23:49
 
Etimesgut'un 2 Mahallesi'nde 7 Mart'ta Seçim Yapılacak
Etimesgut’ta Devlet Mahallesi ve Yeni Bağlıca Mahallesi adıyla 2 yeni mahalle kurulurken her iki mahallede yaşayanlar yeni muhtarlarını belirlemek için 7 Mart Pazar günü sandık başına gidecek.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'un 2 Mahallesi'nde 7 Mart'ta Seçim Yapılacak

Eryaman Mahallesi’nin bölünmesiyle Devlet Mahallesi, Bağlıca Mahallesi’nin bölünmesiyle de Yeni Bağlıca Mahallesi adıyla iki ayrı mahalle kuruldu. İki mahallede ikamet eden vatandaşlar yeni muhtarlarını seçmek için 7 Mart Pazar günü sandığa gidecek. Mahalleler için aday yarışları da başladı. Muhtar adayları özellikle sosyal medyada açtıkları profil ve sayfalarla kendilerini tanıtarak seçmenlerden oy istiyor. Yeni mahallelerin seçmen kâğıtlarının dağıtımını ise bölünmelerin yapıldığı Bağlıca Mahalle Muhtarı Ayşe Altınışık ile Eryaman Mahalle Muhtarı İsa Bulut yapacak.

 

YENİ BAĞLICA’DA 14 BİN 640 SEÇMEN 

Mahallelerindeki toplam nüfusun 37 bin 540 olduğunu belirten Bağlıca Mahalle Muhtarı Ayşe Altınışık, Yeni Bağlıca Mahallesi’nde yeni muhtarı seçmek için 14 bin 640 seçmenin oy kullanacağını söyledi. 

 

ÖNCEDEN DE DEVLET İSMİYLE BİLİNİYORDU

Bölünmenin yapıldığı bölgenin önceden de Devlet Mahallesi adıyla bilindiğini, bu kararla artık ismin resmileştiğini belirten Eryaman Mahalle Muhtarı İsa Bulut da, 50 bin kişilik nüfustan 12 bin civarında kişinin yeni mahalleye geçeceğini söyledi. Bulut 9 bin 500 seçmenin oy kullanacağı bilgisini verdi. Her iki mahallede de muhtar olabilmek için çok sayıda aday yarışıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'un, 2, Mahallesi'nde, 7, Mart'ta, Seçim, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı