Haber Detayı
09 Ekim 2016 - Pazar 19:42
 
Etimesgut Belediyesi, 15 Temmuz Şehitlerini Unutmuyor
Etimesgut Belediyesi 15 Temmuz şehitlerini unutmuyor..
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi, 15 Temmuz Şehitlerini Unutmuyor

Etimesgut Belediyesi, 15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişiminde şehit olan asker, polis ve sivil vatandaşların anısına hatıra ormanı kuruyor. Tunahan Mahallesi'nde 100 bin metrekare alana kurulacak hatıra ormanına, her biri 3-5 yıllık 5 bin ağaç dikilmesi planlanıyor. Etimesgut Belediyesi, ormanın hakim tepesine 'Ne Mutlu Türküm Diyene' yazarken, ağaç dikim işlemleri öncesi gerekli hazırlıklar devam ediyor.

MECLİSTEN OY BİRLİĞİYLE GEÇTİ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye meclisinin ekim ayı olağan toplantısında, kurulacak olan hatıra ormanına '15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı' adının verilmesini önerdi. MHP, AKP ve CHP Meclis üyeleri tarafından da desteklenen öneri, oy birliğiyle kabul edildi.

ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA

Başkan Demirel, Etimesgut'ta Atatürk, 17 Şubat Şehitleri ve 23 Nisan adlarını taşıyan 3 büyük orman alanı oluşturduklarını hatırlatarak, " Eryaman bölgemizde 100 bin metrekarelik alanımıza ağaçlar dikerek güzel bir orman oluşturacağız. 15 Temmuz şehitlerimizin adını bu ormanımıza vermeyi uygun gördük. Kısa sürede ağaç dikimine başlayacağız" dedi. Demirel, bu yıl içinde 30 bin yetişkin ağacı toprakla buluşturduklarını vurgulayarak, geleceğe en büyük yatırımı ağaç dikerek ve çevre düzenlemesi yaparak gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, 15, Temmuz, şehitlerini, unutmuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı