Haber Detayı
04 Kasım 2016 - Cuma 01:02
 
Etimesgut İstasyon Caddesi'nin Trafik Sorunu Çözülüyor
AK Parti’li Büyükşehir ve Etimesgut Belediye Meclis Üyesi Ali Yurt, BBP’li İbrahim Uyar ile birlikte Sincan - Etimesgut arasında yer alan İstasyon Caddesi, Turgut Özal Köprüsü ve İstanbul-Eskişehir Yolu bağlantıları için çalışma yaparak ortak önerge verdiler. Önerge, İmar Komisyonu’nda kabul edildi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut İstasyon Caddesi'nin Trafik Sorunu Çözülüyor

    Zırhlı Birlikler doğu-batı bağlantısı, Turgut Özal Köprüsü ile İstanbul ve Eskişehir Yolu bağlantılarına ilişkin ayrıntılı bir yol çalışması yapan meclis üyeleri Ali Yurt ile İbrahim Uyar’ın Meclis tarafından İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderilen önergesi, komisyonda kabul edildi. Bu ay meclise gelmesi beklenen önergedeki çalışmanın Etimesgut ve Sincan’ın trafik sorununa büyük bir çözüm sunacağını belirten Ali Yurt konuyla ilgili olarak gazetemize şu açıklamalarda bulundu:

  EN BÜYÜK SORUN TRAFİK
   “Sincan ve Etimesgut ilçe nüfusları toplamı yaklaşık 1 milyon 50 bin civarında. Bu nüfusun yüzde 70’i ulaşım olarak Sincan ve Etimesgut’u Ankara Bulvarı’na bağlayan İstasyon Caddesi’ni kullanıyor. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde İstasyon Caddesi ve Etimesgut merkezden Ankara Bulvarı’na çıkan ara yolla saatlerce araç yoğunluğu ile boğuşuluyor. Bugünden soruna çözüm bulunamazsa sıkıntı daha da büyüyecektir. Öneri ve teklifimizin uzmanlarca da incelenerek uygun görülmesi halinde geliştirilerek çevre düzeni plan taslağına işlenmesi bölge trafiğine bir çözüm olacak.”

   İSTASYON CADDESİ
   Ali Yurt, İstasyon Caddesi’nin tren yolu tarafından genişletilerek Turgut Özal Köprüsü-TRT arazisi içinden geçip, Akasya Sokağın 30-40 metrelik bir cadde haline dönüştürülebileceğini ve  Ekmek Fabrikası civarı kavşağa, devamından MİT yeni yerleşkesi civarından geçerek açılacak olan Sabancı Bulvarı’ndan devamla Gordion AVM’den Eskişehir Yolu’na bağlanarak çözüm olabileceğini söyledi..

   Sabancı Bulvarı’nı Zırhlı Birlikler’in içerisinden Bağlıca’ya bağlayacak olan yeni yol çalışması devam ederken, Etimesgut Halk Ekmek Fabrikası önünden askeri fabrika nizamiyesini takiple açılacak yeni yol, çalışması devam eden yolla birleştirilerek Hava Hastanesi arkasından Ankara Bulvarı’na birleşen yol bağlantısı yapılabilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK Parti’li, Büyükşehir, Etimesgut, Belediye, Meclis, Üyesi, Ali, Yurt, BBP
Yorumlar
Haber Yazılımı