Haber Detayı
12 Aralık 2014 - Cuma 12:17
 
Etimesgut'ta 1+1 ve 1+0 Daireler Yasaklanıyor
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçede son yıllarda büyük bir artış gösteren 1+1 ve Stüdyo Dairelerin bundan böyle yapımını yasaklayacaklarını söyledi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta 1+1 ve 1+0 Daireler Yasaklanıyor

Nüfusu her geçen gün artan ve bugün 500 bini geçen Etimesgut’ta 1+1 ve 1+0 (stüdyo) dairelerin yapımına müsaade etmeyeceklerini açıklayan Belediye Başkanı Enver Demirel bu konuyla ilgili Belediye olarak bir genelge yayınlamaya hazırlandıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği’nde müteahhitler ile bir araya gelen Demirel’e bu konuda inşaat müteahhitleri de destek verdiler.

Müteahhitler Derneği Binası’nda gerçekleşen toplantıya Birleşik İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Başkanı Mustafa Şahin ve Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Ankara Şube Başkanı Nazmi Şahin, Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Baki Çelen ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

ETİMESGUT’UN İMAJINI BOZUYOR!

Enver Demirel, burada inşaat müteahhitleri ile yaptığı değerlendirmede; 1+1 ve 1+0 dairelerin ev halkının ihtiyacına cevap veremediğini, yaşam kalitesini düşürdüğünü ve Etimesgut’un imajını bozduğunu söyledi. Daha yaşanabilir konutlar yapılabilmesi ve Etimesgut’un geleceği adına bundan böyle 1+1 ve stüdyo dairelerin yapımına izin vermeyeceklerini belirten Demirel “ Etimesgut hotel-kent konumunda olmamalıdır. Bunun için şu anda bir genelge hazırlıyoruz. Bu tip dairelerin yasaklanması için en kısa sürede bu genelgeyi yayınlayacak müteahhitlere, yapı denetim kuruluşlarına ve mimarlara duyuracağız. İlçemizde yapılan konutlara m2 standartı getiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediye, Başkanı, Enver, Demirel, ilçede, son, yıllarda, büyük, bir,
Yorumlar
Haber Yazılımı