Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 09:15
 
etiSEM'de Hem Uzaktan Eğitim Hem De Online Eğitim
Etimesgut Belediyesi, etiSEM ve etiUZEM projesi ile meslek ve beceri eğitimlerine devam ediyor
Etimesgut Haberi
etiSEM'de Hem Uzaktan Eğitim Hem De Online Eğitim

Etimesgut Belediyesi etiSEM ve etiUZEM projesi ile ücretsiz meslek ve beceri eğitimlerine devam ediyor. 14 etiSEM biriminde pandemi tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitimler verilirken, etiUZEM ile de uzaktan on-line eğitim hizmeti sunuluyor. Yüz yüze ve uzaktan eğitim hizmeti alan kursiyer sayısı 3 bine ulaştı.

2013 yılından başlatılan ve 50 bini aşkın kişiye kişisel gelişim ve mesleki eğitim imkanı veren Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Uygulama Merkezi (etiSEM) COVİD-19 pandemisi nedeniyle eğitimlerine geçici süreyle ara vermişti. Yeni normalleşmeyle birlikte kurslar maske, mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde seyreltilmiş sınıflarla yeniden başlatıldı.

 

DİJİTAL EĞİTİM DÖNEMİ

Etimesgut Belediyesi de bu süreçte vatandaşların eğitimlerinden geri kalmaması için etiUZEM (Uzaktan Eğitim) Projesini hayata geçirdi. etiUZEM'le kayıt yaptıran kursiyerler, yine alanlarında uzman eğitmenlerden on-line çevrimiçi eğitimlerini alma imkanına kavuştu. Bu süreçte bilişim teknolojileri, hobi ve destek eğitimleri, kişisel gelişim, grafik ve fotoğraf, yabancı diller ana dallarında 32 farklı kurs açtı. Kurslarda 33 eğitmen uzaktan eğitim verdi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, alınan tedbirler ve geliştirilen etiUZEM projesiyle pandemi sürecinde de meslek ve beceri eğitimlerinin devam ettiğini söyledi. normalleşme sürecinde atılan adımlarla birlikte etiSEM de yüz yüze eğitimlere tekrar başlandığını hatırlatan Demirel, "uzaktan eğitimlerimiz de bu süreçte devam ediyor. İsteyen uzaktan eğimine devam ediyor, isteyen de etiSEM merkezlermizize gelerk yüz yüze eğitimlere katılabiliyorlar" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: etiSEM'de, Hem, Uzaktan, Eğitim, Hem, De, Online, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı