Haber Detayı
02 Haziran 2017 - Cuma 15:13
 
Şırnak Şehitlerinin İsimleri, Ankara'da Yaşatılacak
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalandıktan kısa süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılarak düşen helikopterde şehit olan 13 askerin isimlerinin, Ankara’da cadde ve sokaklara verilerek yaşatılacağını bildirdi.
Ankara Haberi
Şırnak Şehitlerinin İsimleri, Ankara'da Yaşatılacak

Başkan Gökçek, elim kazayla ilgili olarak Twitter'dan yaptığı açıklamada, “Şehitlerimizin ismini, bu ayki Belediye Meclisimizde, bir mahallemizdeki cadde ve sokaklara vereceğiz. Bu kahramanlar unutulmayacak ya da bir parkta yapılacak bir projeyle isimleri yaşatılacak” dedi.

   Helikopter kazasında şehit olan Tümgeral Aydoğan Aydın’ın gerçek bir kahraman olduğunu ifade eden Başkan Gökçek,  “Şehit Tümgeneral Aydoğan  Aydın... O, gerçek bir kahramandı. Mekanı cennet olsun... İşte Kato Dağı'ndan  Cumhurbaşkanımızla yaptığı konuşma” diyerek, Komutan'ın Cumhurbaşkanı ile yaptığı konuşmanın videosunu da paylaştı.

   Başkan Gökçek, ardından, şehit olan Yarbay Songül Yakut ile ilgili olarak da  "FETÖ'cülerle  mücadele ettiği için ordudan atılan, sonra tekrar görevine dönen bir kahraman... Mekânı cennet olsun" tweet'ini attı.

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Şırnak, Şehitlerinin, İsimleri,, Ankara'da, Yaşatılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı