Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 12:42
 
Gersan Sanayi Sitesi'nin Alt Yapı Sorunu Çözülüyor
ASKİ Genel Müdürlüğü, 500 iş yeri ile 3 bin esnafa ev sahipliği yaparak Başkent’te ticari hayata yön veren önemli merkezlerden GERSAN Sanayi Sitesi’nin sorunlu atık su (kanalizasyon) ve yağmur suyu hatlarını yeniliyor.
Güncel Haberi
Gersan Sanayi Sitesi'nin Alt Yapı Sorunu Çözülüyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, ağırlıklı olarak gıda imalat ve toptancılarının bulunduğu Yenimahalle ilçesindeki GERSAN Sanayi Sitesi’nin 25 yıllık kanayan yarası altyapı sorununa el attı.

     Sanayi sitesine yaklaşık 4 kilometrelik atık su ve yağmur suyu hattı döşenmeye başlanırken, bölgede incelemelerde bulunan ve esnafı ziyaret eden ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, ekonomik ömrünü tamamlayan hatlar ve yıllardır yaşanan kanalizasyon taşkınları nedeniyle özellikle dükkanların alt katlarını su bastığını söyledi.

 

YAKLAŞIK 4 KİLOMETRELİK İMALAT

     200 milimetre çapındaki mevcut hattın debiyi kaldırmadığını belirten Öztürk, sorunu kalıcı olarak çözebilmek için GERSAN Sanayi Sitesi’nde 3 bin 717 metre atık su ve 208 metre de yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştirildiğini açıkladı.

     8 Eylül 2021 tarihinde yapımına başlanan hattın en kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

Ticari hayatın büyük bir yoğunlukta yaşandığı GERSAN Sanayi Sitemizde artık ihtiyaca cevap vermeyen küçük çaptaki kanalizasyon hatlarının yenilenmesi işine başladık. Bunun yanı sıra başlamışken yağmur suyu hatlarını da bitirdik. Yaklaşık 4 kilometreye yakın bir imalatımız söz konusu.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gersan, Sanayi, Sitesi'nin, Alt, Yapı, Sorunu, Çözülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı