Haber Detayı
13 Mayıs 2022 - Cuma 14:42
 
Gölbaşı'nda Sokak Hayvanları İçin Mega Proje
Gölbaşı Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmete Açılıyor, Can Dostlar Evlerine Kavuşuyor…
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı'nda Sokak Hayvanları İçin Mega Proje

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek can dostların hayat standartlarını korumak, sokak hayvanlarından korkan çocuk ve vatandaşların sesi olmak için harekete geçti. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek öncülüğünde başlatılan ve yapımı devam eden Türkiye’nin en donanımlı ve modern ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde sona gelindi.

Gölbaşı Gölbek Mahallesi’nde 50 bin metrekare üzerinde hayata geçecek olan mega projede basın mensupları ve AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, MHP İlçe Başkanı Serdar Tekin, Gölbaşı Belediye meclis üyeleri ile bir araya gelen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek açıklamalarda bulundu. Can dostları sokaklarda maruz kaldıkları tehlikelerden korumak, aynı zamanda sokak hayvanlarından korkan ve endişe eden vatandaşların, çocukların endişelerini azaltmak amacıyla yola çıktıkları projenin detaylarını aktaran Şimşek şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra harekete geçtik ve bir alan araştırması yaptık. Burayı bulduk. Köylülerimizle istişare ederek, Gölbaşı Belediyesinin kendi arsası üzerine bu Merkezi yaptık. Burayı yapmakta ki amacımız insanlarımızın rahat ve huzurlu yaşamalarını sağlamak ve sokak yavanlarını huzurlu ve güzel bir ortamda muhafaza etmek.  Bu alanı biz belediye olarak, kendi imkânlarımızla yaptık.”

 

İşte Can Dostların Yaşam Alanının Detayları

Bu alanlarda;

-Karantina Bölümü

-Yavrulu Köpekler Bölümü

-Küçük Köpekler Bölümü

-Büyük Köpekler Bölümü

-Eğitim Gören Köpekler Bölümü

-Ameliyat sonrası gözlem bölümü

-Yaklaşık 200 metrekare idari bina içerisinde ameliyathane ve veteriner odaları (hepa filtreli olacak şekilde mikrobik ortam oluşmasını engelleyici şekilde dizayn edilmiş ve imal edilecektir)

-Tesisin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile 300 metrekare depolama binası içerisinde tesise ait mama deposu, soğuk hava ve temiz su depoları ile arıtma tesisi bulunmaktadır.

-Tesisimizde 1500 metrekare alanda köpek eğitim parkuru ve 3 farklı bölgeden oluşan toplamda 10.000 metrekare doğal yaşam alanı 

-Bu alan içerisinde yaklaşık 500 adet korumalı köpek kulübesi 

 

-Tesiste kullanılan arıtma tesisi sayesinde sulamada ve temizlikte kullanılan sular geri dönüşüm yöntemi ile tekrar kazandıracak olup, doğaya dost bir tesis oluşturulması amaçlanmaktadır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı'nda, Sokak, Hayvanları, İçin, Mega, Proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı