Haber Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 16:41
 
Hakan Akçam: Ankara WuhAnkara'ya Döndü
Etimesgutta Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası yönetim kurulu üyesi Hakan Akçam, son günlerde başkentte artış gösteren koronavirüs vakalarıyla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulundu.
Güncel Haberi
Hakan Akçam: Ankara WuhAnkara'ya Döndü

Ankara, vaka sayısında üzücü ama en önde. Başkentteki Covid pozitif insan sayısı, İstanbul’dakinin iki katını aştı. Peki neden.? Ne oldu da Ankara, ‘WuhAnkara’ diye anılacak duruma geldi ? 
 
Bu soruya Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akçam cevap verdi. Akçam konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
REHAVETE KAPILDIK!..
 
"Tatile gidiş dönüşler etkili oldu. Tatil yöreleri dışında memleketlerine giden gelenler de Ankara’daki vaka sayısını artırdı.
Yaz aylarında Ankara ve İstanbul’dan tatil yörelerine gidenlerin oranı, diğer illere göre hep yüksektir. Özellikle Ankaralıların, geleneksel olarak, tatil alışkanlığı İstanbul’da yaşayanlardan da daha üst seviyededir.
Özel iş yerlerinin yanında özellikle kamu kurum kuruluşlarında çalışanlar da bulaşı artırdı. Kurumlardaki mesainin yanı sıra devlet memurlarının çoğunlukla yaz aylarında tatile gitme alışkanlığı da enfeksiyonun yayılmasına etki etti.
Ve rehavet... Pandeminin ilk dönemlerinde Ankara iyi durumdaydı. Olumlu tablo Ankaralılar’da rahatlamaya, gevşemeye yol açtı. Başkent halkının büyük bölümü bir ara “Tamam bu iş bitti, atlattık” türünden yanlış ve tehlikeli bir ruh hâline girdi. İşte bütün bu faktörler bir araya geldi ve Ankara şu anda Türkiye’nin en riskli ili durumunda.
Haydi Ankara lılar maske-mesafe , hijene önem vererek bulaşı azaltarak bu virüsü yeneceğiz..
Artık tatil bitti herkes üzerine düşeni yapma zamanında 
Sağlıcakla kalın..."
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Hakan, Akçam:, Ankara, WuhAnkara'ya, Döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı