Haber Detayı
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 08:52
 
Hakan Akçam'dan Enver Demirel'e Teşekkür
Etimesgut Belediyesi ile Tapu Müdürlüğü vatandaşların işlemlerini kolaylaştıran ve zaman kaybını önleyen protokol imzaladı. Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı Hakan Akçam, konuyla ilgili olarak emlak müşavirleri adına Belediye Başkanı Enver Demirel'e teşekkür etti.
Etimesgut Haberi
Hakan Akçam'dan Enver Demirel'e Teşekkür

Etimesgut Belediyesi ile Tapu Müdürlüğü vatandaşların işlemlerini kolaylaştıran ve zaman kaybını önleyen protokol imzaladı: Vatandaş artık rayiç bedel ve borcu yoktur yazılarını tapudan alabiliyor. Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Hakan Akçam, emlak müşavirleri adına bu karardan dolayı Belediye Başkanı Enver Demirel'e teşekkür etti.

Aynı zamanda Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkan Adayı olan Hakan Akçam, meslektaşları adına yaptığı açıklamada "Etimesgut Belediyesi tapu için gerekli olan uygulamalarını Tapu Müdürlüğü’nün kullanımına açtı. Bu sayede vatandaşlar, tapu işlemlerinde gerekli olan Borcu Yoktur Yazısı ve Rayiç Bedel Belgesi’ni almak için belediyeye gelmek zorunda kalmıyor. Dileyen vatandaşlar Tapu Müdürlüğü’nden bu belgeleri çıkartabiliyor, borcu varsa da ödeme işlemini gerçekleştirip borcu yoktur yazısını kısa sürede alabiliyor" dedi. 

 

EMLAKÇILAR VE VATANDAŞLAR İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK

Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı Hakan Akçam, dernek olarak konu hakkında uzun süredir uğraş verdiklerini ve Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e bu konuyu ilettikleri zaman oldukça samimi davranarak gereğini yaptığını söyledi. Akçam, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel dışında Ankara'da Gölbaşı, Mamak, Sincan gibi tüm İlçe Belediye Başkanlarıyla görüşerek aynı uygulamanın Ankara geneline yaygınlaştırılması için çalıştıklarını sözlerine ekledi.  teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ilgili kurumlarla işbirliği içinde vatandaşların iş ve işlemlerini kolaylaştırdıklarını söyledi. Akçam, “Hemşehrilerimizin tapu işlemlerini zaman kaybetmeden en kısa sürede tamamlamalarını amaçladığımız protokolle ‘belediye git rayiç ve borcu yoktur yazısı al getir’ devri sona erdi. Bu işlemler artık bir tıkla tapudan yapılabiliyor. Uygulama hem meslektaşlarımız hem de vatandaşlarımız için işleri kolaylaştırıcı bir uygulama oldu. Tekrar Sayın Demirel ve ekibine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Akçam'dan, Enver, Demirel'e, Teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı