Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 10:15
 
Hakan Akçam: Lise Mezunu Olmayan Emlakçının Önü Açıldı
“Gayrimenkul Danışmanı meslektaşımıza Hayırlı olsun” sözleriyle gazetemize açıklamalarda bulunan Hakan Akçam, “Lise Mezunu olmayan emlak danışmanları için müktesep hakları geri verildi, artık ...
Ekonomi Haberi
Hakan Akçam: Lise Mezunu Olmayan Emlakçının Önü Açıldı

Emlakçılar sevinçli

“Gayrimenkul Danışmanı meslektaşımıza Hayırlı olsun” sözleriyle gazetemize açıklamalarda bulunan Hakan Akçam, “Lise Mezunu olmayan emlak danışmanları için müktesep hakları geri verildi, artık ilkokul mezunu olan emlak danışmanlarımız da Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alabilmelerinin yolu açıldı” diye konuştu.

 Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam, emlak danışmanlarıyla ilgili müjdeli haberi vererek "Lise Mezunu olmayan emlak danışmanları ile ilgili beklenen kararın yayınlandığını açıkladı ve “05.06.2018 - 14 .10.2020 tarihleri arasında oda kaydı, vergi levhası olup ta Lise mezunu olamayanlar  için Değişiklik Resmi gazetede yayımlandı” dedi.

Buna göre lise mezunu olmayan emlak danışmanlarının müktesep hakları, Resmi Gazetede yayımlanan son değişiklik ile geri verildi.

Konuyla ilgili olarak yoğun bir çalışma içine girdiklerini ve meslektaşlarının haklarını sonuna kadar savunduklarını belirten Hakan Akçam, Ticaret Bakanlığı ile yapılan istişareler ve görüşmeler sonucunda aşağıdaki kararların alınarak Resme Gazetede yayınlandığını ve yürürlüğe girdiğini söyledi.

Buna göre;

Taşınmaz Ticareti Hakkındaki yönetmelikte yeralan “lise” ibaresi “ilköğretim” şeklinde değiştirilmiş olup, ilkokul mezunu olan emlak danışmanlarının da yetki belgelerinin geçerli olması sağlandı.  Yetki Belgesinin başvurusunun yapıldığı tarihten önceki son beş yıl içinde ön lisans, lisan ve lisans üstü mezunlarının en az altı ay, bunların dışında kalanların ise en az on iki ay emlak danışmanlığı veya emlak danışmanlığı yapmış olması yeterli olacak.

Fotoğraf açıklaması yok.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Akçam:, Lise, Mezunu, Olmayan, Emlakçının, Önü, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı