Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 10:34
 
Halil Hotaman: Teşkilatımızın Önceliği Etimesgut'a Hizmet
AK PARTİ Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, AK Parti’nin Afyon kampı sonrası gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Hotaman, Etimesgut’un tüm sorunlarını masaya yatırdıklarını belirterek İstasyon Caddesi’nden Hastane’ye kadar, bağlantı yollarından yeni yapılacak projelere kadar düşüncelerini ve projelerini gazetemize anlattı..
Etimesgut Haberi
Halil Hotaman: Teşkilatımızın Önceliği Etimesgut'a Hizmet

   HOTAMAN’DAN GAZETEMİZE ÖZEL AÇIKLAMALAR
 
    AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, geçtiğimiz hafta Ankara İl Başkanlığı’nın Afyon’da organize ettiği ve 3 gün süren kamp programı ile ilgili olarak gazetemize konuştu. Hotaman, İl Başkanlığı tarafından organize edilen program ile İl Başkanlığı’nın Ankara’da yapılmayan bir şeyi yaptığını belirterek “Bakanlarla, Vekillerimizle, Bürokratlarla, İl ve İlçe Başkanlarıyla, Belediye Başkanlarıyla, Teşkilat Yöneticileriyle ve Meclis Üyeleriyle oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik” dedi. 
    Özellikle takdir ettikleri ve beğendikleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile önemli istişarelerde bulunduklarını kaydeden Hotaman “Sayın Kurum, bütün bürokratlarını Afyon’a getirmişti. TOKİ olsun, Milli Emlak olsun Bakanlığa bağlı tüm bürokratlar oradaydı ve bizleri dinlediler. İlçelerimize neler yapılabileceğini görüştük. Dile getirilen sorunlarla ilgili bürokratlarını doğrudan bizlerle buluşturarak gerekenlerin yapılması talimatını da Sayın Bakanımız bizzat kendileri verdiler. Belediye Başkanlarımızın isteklerini de tek tek not alarak gereken çalışmalara başlanacağı müjdesini de verdi.
    Çevre ve Şehircilik Bakanımızın Ankara ile ilgili çok detaylı bilgiye sahip olduğunu, bugüne kadar hangi ilçeye ne yaptıklarını, neler yapacakları hususunda da gereken notlarının kendisinde bulunduğunu bizzat görmüş olduk. Bakanımızın bu çalışması bizleri oldukça mutlu etti. Teşkilatlarla bürokratların Afyon’da bir araya gelmesi önemliydi. 
    İl Başkanımız Sayın Hakan Han Özcan, sabaha kadar tüm teşkilatlarımızla birebir ilgilenerek değişik toplantılar gerçekleştirdi. Biz uykusuz kaldık ama İl Başkanımız bizden daha fazla uykusuz kaldık.” açıklamasında bulundu.
   
    ETİMESGUT’A YANSIMASI
 
    Afyon toplantısında Etimesgut ile ilgili acil çözüm bekleyen sorunları, bundan sonra yapılması gereken ve yapılacak projelerle ilgili görüşmeler yaptıklarını ifade eden Halil Hotaman sözlerine şöyle devam etti:
    “Etimesgut ile ilgili; parti içinde özellikle meclis üyelerimizle ilgili bir takım sıkıntılarımız vardı. Bunları İl Başkanımıza aktardık. Kendisi de zaten gerekeni söyledi. Etimesgut konusunda da bölge milletvekillerimiz ile bir araya geldik. 3 Bölge Milletvekilleri ve 3. Bölge İlçe Başkanları olarak biraraya gelerek görüşmeler yaptık.
 
ETİMESGUT HASTANESİ
 
    Etimesgut’ta hastane konusunda bir takım eksikliklerimiz olduğunu bu toplantılarda belirttik. Onların biran önce çözülmesi gerekiyor.  Doktor eksiklerimiz var, bu konuyu zaten vekillerimiz Sayın Hacı Turan ve Asuman Erdoğan’da takip ediyor ve iyi biliyorlar.
    Hastanemiz ile ilgili burada kadrolu görünüp dışarıda geçici görevle görevlendirilenler Etimesgut’a dönmeleriyle ilgili taleplerimizi ilettik. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Palyatif Bakım Servisi’ni hizmete geçirmiştik. Yeni yapılacak bir hizmet daha var, bu da ÇOCUK ACİL SERVİSİ.. Bu konuyla ilgili de çalışmaların başladığını ve 1 aya kadar yapılacağı sözünü aldık. Hastanemizin ufak tefek sorunları var, onları tamamlayacağız.
    Mesela TOKİ’nin ilgilendiği yerlerle ilgili görüşmelerde yaptık. Atayurt Mahallesi’nde TOKİ’nin yaptırmış olduğu bir camimiz var. Buranın eksikliklerini dile getirdik ve Afyon toplantılarında ilgili daire başkanlıkları da arandı. Camimiz ile ilgili çalışmaların başladığını ve ilgili kurumların muhtarlıkla da irtibata geçtiğini öğrendik. 
 
İSTASYON CADDESİ’NİN DURUMU
 
    İstasyon Caddesiyle ilgili projeyle görüşmelerimiz de oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden bu işin takibinin çok önemli olduğunu konuştuk. Çünkü bu proje AK Parti’nin bir projesi, bizim projemiz. Yıllardır üzerinde çalıştığımız, projesini yaptığımız ve şu an Büyükşehir Belediyesi’nin başlayın dediği zaman başlayacağı bir proje. 
    CHP’liler kendilerinin bu projeye başlayacağını belirterek bizim yapamadığımızı söylüyorlar. Bu onların bir taktiği olabilir ama bu projenin proje aşamaları bitmiş, yatırım programına alınmış, oradaki 69 hak sahibinin daireleri hazırlanıyor. Onların da sorunu kalmadı, ki bu noktada dönemin İlçe Başkanımız Ebubekir Kipel’in de çok büyük katkıları olduğunu söyleyebilirim. Bu projenin sonuna kadar takipçisi olmuşuz ve olmaya da devam ediyoruz. O günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Tuna’da gereken desteği verdi. Bizim yapamadığımız tek şey şu oldu, temeli atılıp kazmayı vurmak.
    Artık bu işi yapacak olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şu anki yönetimi. Mevcut yönetim tasarruf yaptığını söylüyor ancak bundan sonra ne yapabileceklerini bekleyip göreceğiz. Yine İstasyon Caddesiyle ilgili olarak, geçtiğimiz aylardaki meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi bu projeyle ilgili kredi kullanma yetkisi istemişti. Miktarı 900 milyon lira civarındaydı. Mansur Yavaş hem tasarruf yapacağım derken hem de daha önceki Büyükşehir Belediyesi yönetimini har vurup harman savurmakla suçluyordu.  Bizlerde Büyükşehir Meclisi’nde kendisine 400-450 milyon lira civarında kredi kullanma yetkisi vermek istedik.  Ama kendisi bunu kullanmak istemedi. İstasyon Caddesi’nin 400-450 milyon lira civarında bir proje bedeli var ve biz bu bedele göre kredi kullanma yetkisi vermek istedik. Bu kadar paraya ihtiyacı olmadığını söyleyen Mansur Yavaş manipülasyon yapıyor. Vatandaş yetkiyi tamam kendisine vermiş ama meclisin yetkisini de Cumhur İttifakı’na vermiş. CHP’lilerin bu konuyu manipüle etmeleri anlamsız. Biz, elinde hazır olan projeyi hayata geçirmesini ve mutfakta bizim hazırladığımız projeyi Mansur Yavaş’ın pişirmesini bekliyoruz. Yavaş’ın ne kadar samimi olduğunu görmek istiyoruz. 
    Bağlıca imarıyla ilgili olarak ta seçim öncesi vermiş olduğu sözleri biliyoruz. Aynı şekilde İstasyon Caddesiyle ilgili olarak ta verdiği sözü, bizim hazırlayıp önüne sunduğumuz projeye başlamasını bekliyoruz. 
 
ÖRNEK KÖY PROJESİ
 
    AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, Etimesgut’a yapılmasını istedikleri ÖRNEK KÖY projesi ile ilgili olarak ta gereken girişimlerin yapıldığını belirtti. Afyon toplantılarında da gündeme getirdikleri bu konuyla ilgili olarak konuşan Hotaman, “Son zamanlarda insanlarımız artık hobi bahçesi ihtiyacı duyuyor. Şehir hayatından uzaklaşıp rahat vakit geçirebileceği, stresini atabileceği alan ihtiyacı hissediyor. Bu düşünceden yola çıkarak Etimesgut’ta böyle bir ihtiyaç olduğu için burada bir alanı köy halinde tasarlayıp bir ÖRNEK KÖY oluşturmak istiyoruz. Bunun için düşündüğümüz alan ise, daha önce otogar yapılacağı belirtilen ve çevre yolunun hemen yanında bulunan 800 dönümlük bir arazi. Buraya ÖRNEK KÖY projesi yapılması için girişimlere başladık. Arazinin durumunu araştırıyoruz. Olursa, insanlarımızın şehirden çok uzaklaşmadan köy hayatını da yaşayabilecekleri bir alan oluşturmak. Modern bir köy hayatının projeye geçirilmesi..” açıklamasında bulundu. Bakanlığın bu konuyla ilgili olarak ta olumlu düşündüğünü sözlerine ekledi.
 
HİKMET ÖZER CADDESİ
 
    Halil Hotaman, Etimesgut ile ilgili olarak yakın gelecekte yapmayı düşündükleri projelerle ilgili olarak ta şunları paylaştı:
    “Hikmet Özer Caddesi Etimesgutumuzun ana giriş caddesi. Dar bir cadde ve eski bir yapılaşma var. Genişletme çalışmasını belli bir aşamada yapabiliyorsunuz. Bizim düşündüğümüz proje, sağlı-sollu kamulaştırılarak genişletilmesini düşündüğümüz bir proje. Cadde üzerinde İş ve Ticaret Merkezi olarak bilinen ve bugün Adalet Bakanlığı’na devredilen binayı da düşünerek gerçekleştirilecek bir proje. Bu cadde Etimesgut’un hem giriş hem de çıkış ana arteri. Burada Büyükşehir Belediyesi genişleterek cadde düzenlemesi yapması lazım. Işıklandırılmasıyla vatandaşlarımızın yürüyüş yapabilecekleri geniş bir cadde haline getirmesi gerekir. Böyle bir ana caddemiz yok. 
    Benim kafamdaki proje, okulu da kapsayan geniş kapsamlı bir genişletme çalışması yapmak. Kent meydanı oluşumunun yolunu açarak merkezi buraya almak. Bu caddemiz Altındağ Hamamönü’ndeki gibi eski Ankara Evleri görünümüyle komple bir meydan haline dönüştürülmesi. Bunun Büyükşehir ayağı var, Bakanlık ayağı var. Bu fikrimizi hayata geçirmek istiyoruz.
 
BAĞLANTI YOLLARI
 
     MİT buraya taşınıyor, hatta taşındı. Çevresindeki bağlantı yollarının tamamlanmasını istiyoruz. Zırhlı Birlikler Yolu, İstasyon Caddesi, Bağlıca bağlantı yollarıyla ilgili düşüncelerimizi de Afyon’da anlatma fırsatı bulduk. Bu şekilde Etimesgut’umuzun ulaşım ve trafik sorununu da ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bunlar komple yapılan çalışmalar, İstasyon Caddesi ile de bağlantısı var. 
   Öte yandan yine aynı şekilde MİT önünden gelen ve Hastanemizin olduğu bölgeye kadar uzatılan bağlantı yolu çalışması devam ediyor. Bu konuda, geçmiş dönem Meclis Üyemiz Ali Yurt’un hakkını da vermek gerekiyor. Kendisi bu konuyla ilgili çok uğraş vermişti. Bu vesileyle Devlet Hastanemizin önüne kadar gelerek Turgut Özak Köprüsü ile MİT’in önünden gelen bağlantı yolu birleştirilecek. Bu çalışma da trafiği bir nebze olsun rahatlatacak.
 
İŞ ve TİCARET MERKEZİ
 
Adalet Bakanlığı’na devredilen ve Hikmet Özer Caddesi üzerinde bulunan İş ve Ticaret Merkezi ile ilgili olarak, bu projenin önümüzdeki yılın Adalet Bakanlığı bütçesine alınması için girişimlerimiz, konuşmalarımız oldu. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki yılın bütçesine aldırarak bir an önce faaliyet geçeceğini inanıyorum.
 
ETİMESGUT TURİZM ve MESLEK YÜKSEK OKULU PROJESİ
 
    Etimesgut’un yakınında Sincan Organize Sanayi Bölgesi var. Farketmiyoruz ama başkentimizde sanayimiz, hava sanayimiz, savunma sanayimiz oldukça gelişiyor. Bu tarz sanayi bölgelerine dışarıdan gelenlerin konaklayacakları bir yer yok. Ne Etimesgut’ta ne de Sincan’da. Ankara merkeze gidip konaklamaları gerekiyor. Kazan tarafından yapılan ve Milli Savunma ile Sivil Havacılık’a ayrılan bölgeler var. Özel firmaların da yatırımları çok fazla. Ama bu bölgemizde konaklama üzerine herhangi bir şey yok.
    Bizim düşündüğümüz ise, Uygulamalı Turizm Meslek Yüksek Okulu veya Turizm Lisesi. Hem içerisinde konferans salonlarının olduğu büyükçe bir hotel, hem de öğrencilerimizin burada stajlarını yapacakları, uygulamalı olarak öğrenim görecekleri komplike bir hotel. Okul ile birlikte uyumlu olacak bir proje. Bu konuyu ilgili Bakanımıza aktardık ve Bağlıca’da bununla ilgili bir yer olduğunu da ifade ettik. Bu fikirlerimize destek olacaklarını da söylediler.”
 
OĞUZLAR’A SPOR KOMPLEKSİ
 
    Oğuzlar Mahallesi’nde, Adliye’nin karşısında bulunan geniş ve büyük bir arazi olduğunu ve buranın da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile temasa geçerek büyük bir Spor Kompleksi projesini de hayata geçirmek istediklerini dile getiren Halil Hotaman “Etimesgut’a belediyemizin yaptığı tesisler dışında vatandaşımızın kullanabileceği geniş ve komplike bir spor tesisi yok. Vatandaşımıza açık bir spor kompleksi yapılmasını istiyoruz. İnşallah bunu da Etimesgut’umuza kazandırırız” açıklamasında bulundu. 
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Halil, Hotaman:, Teşkilatımızın, Önceliği, Etimesgut'a, Hizmet,
Yorumlar
Haber Yazılımı