Haber Detayı
08 Haziran 2017 - Perşembe 13:18
 
Melih Gökçek, Sincan Teşkilatıyla Sahurda Biraraya Geldi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK, Ak Parti Sincan İlçe Teşkilatı ile sahurda bir araya geldi.
Sincan Haberi
Melih Gökçek, Sincan Teşkilatıyla Sahurda Biraraya Geldi

Geçtiğimiz gece Ak Parti Sincan İlçe Teşkilatının misafiri olan ve teşkilât üyeleriyle birlikte Sincanda sahur yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK Sincan'a yaptığı hizmetler ile ilgili bilgiler verdi. 
 
Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Av.Fatih OMAÇ'ın Sincanın ihtiyaçları ve Büyükşehir Bediyesinden Sincanlının beklediği hizmetlerle alakalı yaptığı sunumla başlayan program, teşkilat mensuplarının soru ve talepleriyle devam etti. 
 
Özellikle Sincan'ın ulaşım sıkıntılarından detaylı olarak bahseden OMAÇ, Sincan Metrosunun Batıkent Metrosu ile entegre olamaması ve ulaşımın hala aktarmalı olarak devem ediyor olması, trenlerin yavaş olması, Sincan Merkezden Kızılaya giden belediye otobüslerinin Umitkoyden metroya aktarma yaptıkları ve böylece ulaşım süresinin çok uzadığı, Ankaradaki beyaz halk midibüslerinin sadece Sincan hattında yer alması ve bu hatlarla ilgili vatandaşın rahatsızlıklarını dile getirdi. 
Sincanı da yakından ilgilendiren İstasyon Caddesindeki trafik probleminden, Başer,  Organize ve Yenikent Kavşağındaki köprülü kavşak inşaatı taleplerine kadar, Yenikentteki aile yaşam merkezi ve park ihtiyacından Sincandaki Sosyal Alan ihtiyaçlarına kadar çok sayıda talebi dile getirdi. 
 
Gökçek, beyaz otobüslerin sürelerinin 1 yıl sonra sona erdiği ve sözleşmeleri yenilemeyi düşünmediklerini, metrodaki aktarma sorununun ise bir kaç ay içerisinde giderileceğini, pik saatlerde Sincandan Kızılaya doğrudan otobüs hattı verilebileceğini, 2 yıl içinde Başer ve Organize Kavşağına köprülü kavşak yapılacağını, yenikent aile yaşam merkezine ise yakın zamanda başlanacağını, yine İstasyon Caddesinin de tren yolunun diğer tarafına inşa edilecek yeni bir yol ile gidişli gelişli hale getirme yönünde projeleri olduğunu ve bunu en kısa sürede gerçekleştireceklerini ifade etti. 
 
3 yılda Sincan'a yaklaşık 500 Milyon TL yatırım gerçekleştirdiklerini ifade eden Gökçek, bu hizmetleri kalem kalem sayarak izah etti. Teşkilâtın aklındaki tüm soruların cevap bulduğu basına kapalı olan ve teşkilat içerisinde gerçekleşen toplantı samimi bir sohbet ve sahur yemeği eşliğinde devam etti. 
Çok sayıda önemli projeleri olduğunu ve bu projelerini gerçekleştirmek adına bir dönem daha aday olmak istediğini söyleyen Melih GÖKÇEK, toplantı sonunda Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih OMAÇ'a ve tüm teşkilat mensuplarına gönülden teşekkür etti.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Melih, Gökçek,, Sincan, Teşkilatıyla, Sahurda, Biraraya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı