Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 11:58
 
'İşin Özü, Özhaseki Sözü' Değilmiş
Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışı son hızıyla devam ederken, Cumhur İttifakı adayı Mehmet Özhaseki’ye Çankaya muhtarlarından tepki geldi.
Çankaya Haberi
'İşin Özü, Özhaseki Sözü' Değilmiş

ÖZHASEKİ İLE GÖRÜŞEREK TALEPLERİNİ İLETTİLER

Çankaya-Kızılay Mahallesi muhtarı ve aynı zamanda Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Hamza Yılmaz kendisiyle yaptığımız görüşmede Mehmet Özhaseki’nin kendilerine Ömer Ünnü’nün Çankaya’dan 1. sıradan Belediye Meclis Üyesi olarak gösterilmesi konusunda verdiği sözü tutmadığını söyledi. Yılmaz, yaptığı açıklamasında Çankaya’da ki 124 muhtardan 98’inin arkasında durduğu ve destek verdiği, muhtarlara gece gündüz hizmet eden Ömer Ünnü’nün birinci sıradan meclis üyesi adayı gösterilmesiyle ilgili imzalı ve kaşeli dilekçeyle Özhaseki’yle yapılan görüşmede bu dilekçenin de kendisine elden teslim edildiğini ve Mehmet Özhaseki’nin de bu konuda taleplerini uygun bulduğunu belirterek Ömer Ünnü’yü birinci sıradan meclis üyesi yazacağını söylediğini açıkladı.

ÖZHASEKİ MUHTARLARA SÖZ VERDİ

Kızılay Mahallesi Muhtarı Hamza Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizlere söz verilmesine rağmen açıklanan listede desteklediğimiz ve bize hizmet etmek için amansızca mücadele veren, Çankaya muhtarlarının gönüllerini kazanmış Ömer Ünnü’yü listelerde göremedik. Hizmet alma anlamında Ankara’nın en kötü ilçelerinden birisi olan Çankaya’ya hizmet eden, aradığımız zaman her an ulaşabildiğimiz Ömer Ünnü neden listede yok?”

Hamza Yılmaz, Çankaya muhtarları olarak AK Parti’ye tepkili olduklarını ve Aslen Ankara’lı bile olmayan bir çok kişinin listede ilk sıraya yazıldığını gördüklerini söyledi. Yılmaz “Emlakçı, müteahhit vb. kişilerin listelerde olmayacağını söyleyen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu durumlardan haberinin olmadığını düşünüyorum. Yaksı biz muhtarlara çok önem veren Reisimiz, 98 muhtarın görüşünü kesinlikle dikkate alırdı” dedi.

ÖMER ÜNNÜ: AMACIMIZ ÇANKAYA’YA HİZMET, PARTİMİZİN OYLARINI ARTTIRMAKTI

Belediye Meclis Üyeliği konusunda kendisiyle ilgili olarak verilen sözün tutulmadığını söyleyen ve Çamlıdere Belediye Meclis Üyesi olmasına rağmen Çankaya’da ikamet etmesi nedeniyle bugüne kadar AK Parti’nin oylarını artırmak için tüm gücüyle çalıştığını söyleyen Ömer Ünnü ise gelişmelerle ilgili olarak gazetemize şunları söyledi:

“Çankaya’da ikamet ettiğimden dolayı burada bulunan her mahallemizin problemlerini, beklentilerini bizzat araştırdım. Burada bulanan muhtarlarımızın 113’ü ile birebir görüşme fırsatı buldum ve görüştüm. Muhtarlarımızın dışında Çankayalılarla her zaman birlikte olduk. Mahallelerimizin sorunlarını ve çözüm yollarını araştırdım. Çankaya’da zayıf olan AK Parti’mizin oy potansiyelini ve hizmetlerini artırdığıma inanıyorum. Ancak; Çankaya’da görüştüğüm 113 muhtardan 98’inin şahsımı Belediye Meclis Üyesi olarak görmek istediklerini imza altına aldıkları dilekçeyle Büyükşehir Adayı Mehmet Özhaseki’ye ilettiler ve Sayın Özhaseki bu talebe olumlu yanıt vermişti. Listeler açıklandığı zaman, Çankaya Muhtarlarının bu taleplerinin dikkate alınmadığını gördük. Çankaya muhtarlarımızın bu taleplerini, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız görmezden geldi.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 'İşin, Özü,, Özhaseki, Sözü', Değilmiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı