Haber Detayı
31 Ocak 2021 - Pazar 22:42
 
İstasyon Caddesi Yapımı İçin 6 Bina Yıkılacak
Başkent’te ulaşım projeleriyle kent trafiğini güvenli ve kesintisiz hale getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, kavşak ve yeni yol çalışmalarını hızlandırdı.
Etimesgut Haberi
İstasyon Caddesi Yapımı İçin 6 Bina Yıkılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yıllardır Etimesgut İstasyon Caddesi’nin trafik çilesini çözüme kavuşturacağını açıkladıktan sonra üç aşamalı projeyi başlattı. Türk Kızılayı Caddesi’nden sonra projenin ikinci ayağı olan 4 demiryolu geçiş köprüsü ve 1 alt geçitten oluşacak 5 kilometre uzunluğundaki alternatif bulvar için de Fen İşleri Daire Başkanlığı ihaleye çıktı. Yaklaşık maliyeti 107 milyon 29 bin TL olan “İstasyon Caddesi Alternatif Yol Projesi Sanat Yapıları Yapım İşi” ihalesi ABB TV ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

   Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından ocak ayında düzenlenen “Etimesgut İstasyon Caddesinde 6 Binanın Geri Dönüşüm Malzemeleri Karşılığı Yıkım İşi” ihalesine 73 firma katılarak yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık maliyetin 197 bin 556 TL olduğu ve açık artırma yöntemiyle yapılan ihalede en yüksek teklif 558 bin TL oldu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İstasyon, Caddesi, Yapımı, İçin, 6, Bina, Yıkılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı