Haber Detayı
15 Haziran 2016 - Çarşamba 01:24
 
'Kadınlara Özel Vagon' Anketi TBMM'ne Taşındı
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankara Metrosu’nda cinsel taciz olaylarının önüne geçmek..
Siyaset Haberi
'Kadınlara Özel Vagon' Anketi TBMM'ne Taşındı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankara Metrosu’nda cinsel taciz olaylarının önüne geçmek için “kadınlara özel vagon” uygulanmasına yönelik başlattığı anketi TBMM gündemine taşıdı. Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi veren ve düzenlenen anketle Ankara Metrosu’nda “haremlik-selamlık” uygulamasına zemin hazırlanıp hazırlanmadığını soran Yılmaz, “Metroda cinsel taciz olaylarının önüne geçmek için ayrı vagon öneren Gökçek’in Başkent’te kadın ve çocuklara yönelik cinsel istismarı önlemeye yönelik başka projeleri de var mıdır? Gökçek gündem mi değiştirmek istemektedir?” diye sordu.

Türkiye ve özelde Ankara’da cinsel tacize uğrayan ve bu konuda şikayette bulunan kişi sayısının açıklanmasını isteyen Yılmaz, bu olayların yaşandığı yerler arasında okul, öğrenci yurtları, Kur’an kursları bulunup bulunmadığını sordu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Parti, Meclisi, Üyesi, Ankara, Milletvekili, Necati, Yılmaz, Büyükşehir, Be
Yorumlar
Haber Yazılımı