Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 09:27
 
Kalecik-Uyurca'da İçme Suyu Sorunu Çözüldü
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Kalecik ilçesi Uyurca Mahallesi’ndeki içme suyu arıtma tesisini aktif hale getirerek mahallenin 11 yıllık içme suyu sorununu çözdü.
Ankara Haberi
Kalecik-Uyurca'da İçme Suyu Sorunu Çözüldü

ASKİ Genel Müdürlüğü, Kalecik ilçesinin eskiden köy olan Uyurca Mahallesi’nde 2009 yılında yapılmasına karşın yıllardır atıl kalan içme suyu arıtma tesisini yenileyerek kullanılabilir hale getirdi.        

   Bölgedeki su deposunun yenilenmesi ile mahallenin içme suyu sorununu da çözüme kavuşturan ASKİ Genel Müdürlüğü, tesisi 500 bin TL’lik yatırım yaparak faaliyete geçirdi.

 

PANDEMİ SÜRECİNDE SUYUN ÖNEMİ

   Kent genelinde altyapı seferberliği başlatan ASKİ Genel Müdürlüğü, ilçe ve mahallelerin (köylerin) yıllardır çözülemeyen sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

   6360 sayılı kanun ile sonradan mahalleye çevrilen Uyurca Mahallesi’nde yıllardır içme ve kullanma suyu açısından sorun yaşandığını tespit eden ASKİ ekipleri, Kalecik merkeze 15 kilometre mesafede bulunan mahallede dağdan gelen kaynak suyunun yetersiz kaldığını belirledi. Bu nedenle tankerle su desteğinin sağlandığı mahallede 2019 nüfus sayımına göre 70 kişinin ikamet ettiği ancak yaz aylarında nüfusun 100 kişiyi geçtiğini gözlemleyen ASKİ Genel Müdürlüğü, tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde hijyen açısından suyun önemi nedeniyle sorunu çözmek için harekete geçti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kalecik-Uyurca'da, İçme, Suyu, Sorunu, Çözüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı