Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 22:32
 
Karşıyaka Psikolog Hakkında Bilmeniz Gerekenler!
Psikoloji, insan davranış ve düşüncelerini inceleyen bir bilimdir. Doğrudan gözlem, mülakat ve belki testlerle bir danışanın problemlerinin değerlendirilmesi yapılır.
Sağlık Haberi
Karşıyaka Psikolog Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Psikoloji, insan davranış ve düşüncelerini inceleyen bir bilimdir. Doğrudan gözlem, mülakat ve belki testlerle bir danışanın problemlerinin değerlendirilmesi yapılır. Günlük hayatta stres, öfke, keder ve daha birçok duyguya kapılırız. Bunlardan bazıları o kadar yoğun olur ki aile hayatımızdan iş hayatımıza kadar tüm koşullarımızı olumsuz yönde etkiler. Böyle durumlarda bir psikolog desteği almak önemlidir.

 

Terapi

Psikologlar, bireylerin günlük hayatlarını ve refahlarını bozan davranışsal, duygusal olayları ve psikolojik sıkıntı yaşayan farklı yaştaki bireylerle çalışmak üzere eğitim almaktadır. Bu bağlamda insanların birbirleriyle ve çevreleriyle nasıl ilişki kurduğunu gözlemleyerek, yorumlayarak ve kaydederek bilişsel, duygusal ve sosyal süreçleri inceler. Sıkıntıyı azaltmayı ve psikolojik refahı geliştirmeyi, teşvik etmeyi amaçlar. Psikolojik Tedavi sürecini etkileyen en önemli faktör danışanın iş birliğidir. Seansların ne kadar süreceği, tedavi yöntemine göre de farklılık gösterecektir. Siz de bölgenizde etkili bir terapi süresi geçirmek için bilgi almak istiyorsanız Karşıyaka Psikolog arayışınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Süreci

Psikolojik destek alırken tedavi süreci ile ilgili unutmamanız gereken şey; duyguları, düşünceleri ve davranışları değiştirmenin zor olabileceğidir. Bunun için seanslara düzenli olarak katılmaya ve tavsiyeleri takip etmeye kendinizi adamaya hazır olmalısınız. Geçmişte yaşanılanlar değiştirilemez ancak sizi nasıl etkilediğini ve nasıl htirdiğini değiştirebilirsiniz. Diğer insanların davranışlarını değiştirmek de oldukça zordur. Psikolojik tedavi, öncelikle hayatınızı iyileştirmek için kişisel değişiklikler yapmanıza yardımcı olmaya odaklanır.

 

Huzur ve sağlık söz konusu olduğunda ruh sağlığı da fiziksel sağlık kadar önemlidir. Terapiler hızlıca sonuç vermez. Terapistiniz gözlemler yapacak ve size rehberlik sağlayacak, ancak düşüncelerinizi ve davranışlarınızı değiştirmek için sizin de çaba göstermeniz gerekmektedir. Bir terapinin etkisi psikoloğunuz ile iş birliği içerisinde olduğunuzda daha yüksek olacaktır. Tedavi süreci ve yaklaşımı farklılık gösterse de amaç danışanın farkındalığını artırmaktır.

 

İlk ziyaretinizin sonunda, terapistiniz muhtemelen anlattıklarınızı gözden geçirecek, bazı düşünceler önerecek ve birlikte nasıl çalışacağınıza dair bir plan önerecektir. Bu bir tanı içerebilir ya da içermeyebilir. Tanı koymak bazen birden fazla ziyarette mümkün olabilir. Yine de psikoloğunuz size ne üzerinde çalışmanız gerektiğini önerecektir. Daha detaylı bilgi için https://izmirpsikoloji.com/karsiyaka-psikoterapist-karsiyaka-tavsiye-psikolog/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Karşıyaka, Psikolog, Hakkında, Bilmeniz, Gerekenler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı