Haber Detayı
30 Haziran 2022 - Perşembe 21:17
 
Keçiören'e Yeni Bir Sağlık Ocağı Daha Açıldı
Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Şefkat Mahallesi’ne inşa edilen Şehit Oğuzhan Duyar Sağlık Ocağı düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.
Keçiören Haberi
Keçiören'e Yeni Bir Sağlık Ocağı Daha Açıldı

Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Şefkat Mahallesi’ne inşa edilen Şehit Oğuzhan Duyar Sağlık Ocağı Ankara Vali Yardımcısı Osman Akbaş, Keçiören Kaymakamı Mehmet Akçay, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara İl Sağlık Müdürü Ali Niyazi Kurtcebe, Keçiören İlçe Sağlık Müdürü Hakan Nakiboğlu, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Arif Aksu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla açıldı.

Açılışta katılımcılara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Keçiören Belediyesi olarak güzel bir sağlık ocağını hizmetine sunuyoruz. Eski sağlık ocağımızın sağlamlığı konusunda sıkıntı olunca yeni sağlık ocağımızı yaptık. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Vatandaşlarımızın sağlıklarına ve sağlamlıklarına vesile olsun.” dedi.

 

“SAĞLIK OCAĞIMIZIN HİKÂYESİ VAR”

Şehit Oğuzhan Duyar Sağlık Ocağı inşa edilmeden önce burada yer alan Şefkat Sağlık Ocağı’na ilişkin bir de hikâye paylaşan Altınok şunları dile getirdi:

“Şefkat Sağlık Ocağı’nın da bir hikâyesi var. Eski Sağlık Bakanımız rahmetli Osman Durmuş’u Şefkat Sağlık Ocağı’mızın açılışına davet etmiştik, kendisi de gelmişti. Kendisine, Keçiören’in il nüfusundan fazla nüfusa sahip, büyük bir ilçe olduğunu ve bir de hastaneye ihtiyaç duyduğumuzu söylemiştim. Hem de kendilerinin Keçiören’de yaşadığını, buraya bir eser bırakmasının iyi olacağını söylemiştim. Bakanımız da olur, yapalım demişti ve hastane yapılacak arsayı planlayıp bulmuştuk. Şimdiki Sanatoryum Hastanemizin karşısında yer alan Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanemizin hafriyatını belediye olarak aldık. Böylece bakanlığımızla iş birliğinde şehrimize bir hastane kazandırdık. Bugün açılışını yaptığımız bu sağlık ocağımızın böyle bir hikâyesi var. Allah rahmetli bakanımızdan ve emek veren herkesten razı olsun. Her yerde bu hikâyeyi anlattım, anlatmaya da devam edeceğiz.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'e, Yeni, Bir, Sağlık, Ocağı, Daha, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı