Haber Detayı
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 20:15
 
Keçiörenli Çiftçilere Sebze Fidesi Dağıtıldı
Keçiören Belediyesi, ilçedeki köylerde tarımsal üretimi teşvik etmek için Kösrelik, Güzelyurt, Çalseki ve Sarıbeyler’de çiftçilere sebze fidesi dağıtımına başladı.
Keçiören Haberi
Keçiörenli Çiftçilere Sebze Fidesi Dağıtıldı

Bu kapsamda Kösrelik köyünde sebze fidesi dağıtımı yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Dünyada artık petrolün, doğalgazın, altının bir önemi yok. Önemli olan yerli ve milli tarımsal üretimdir. Üretim olmazsa insanlar tüketecek gıda bulamazlar. Keçiören’deki çiftçilerimizi üretime teşvik etmek için ücretsiz sebze fidesi dağıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Keçiören Belediyesi, ilçeye bağlı 4 köyde tarımsal üretimi teşvik etmek için ücretsiz sebze fidesi dağıtımlarına başladı. Bu kapsamda belediyenin akıllı serasında yetiştirilen domates, biber, salatalık, patlıcan gibi çeşitli türde sebze fidelerinin dağıtımı Başkan Altınok tarafından Kösrelik köyünde yapıldı. Köyün muhtarı tarafından oluşturulan talep listesine göre gerçekleştirilen fide dağıtımından faydalanan çiftçiler bu hizmetten büyük memnuniyet duyduklarını da dile getirdiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiörenli, Çiftçilere, Sebze, Fidesi, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı