Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 10:00
 
Konut Mağdurları Artık Tarih Olacak
Türkiye'de bulunan tasarruf finansman şirketlerinin kapsamlı şekilde incelenmesi için meclise önerge verildi. Önerge ile konut mağduriyetinin engellenmesi planlanıyor.
Ekonomi Haberi
Konut Mağdurları Artık Tarih Olacak

Faizsiz olarak konut ve taşıt edindirmeyle ilgili tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınması için çalışmalara geçtiğimiz günlerde başlanmıştı. Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam  "Türkiye'de bulunan tasarruf finansman şirketleriyle ilgili yasal düzenleme ardı ardına geliyor" diyerek aşağıdaki açıklamaları yaptı.
 
Bir Hakan Akçam görseli olabilir
 
 
300 bin kişi dolandırıldı
 
Türkiye'de bu ve bunun gibi sanal konut edindirme sistemleriyle yaklaşık 300 bin kişinin dolandırıldığı tahmin ediliyor. Benzer dolandırıcılık, mağduriyetler sektörde güvensiz bir ortamın oluşmasına neden oldu. 
 
 
Önerge verildi 
 
Tasarruf finansman şirketleri son zamanda hızla genişledi ve büyüdü ancak  bu şirketlerin tam olarak ne boyutta olduğu ve kaç kişiye hizmet verdiği konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Bu kapsamda Türkiye'de bulunan tasarruf finansman şirketlerinin kapsamlı şekilde incelenmesi ve kaç firma/müşteri bulunduğunun tespit edilmesi için meclis araştırması önergesi verildi. 
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Konut, Mağdurları, Artık, Tarih, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı