Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 23:23
 
KONUT-SEN'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sözlerine Tepki
“Her evde araba var, kapıcısında araba var” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a KONUT-SEN Genel Başkanı Uğur Gözel’den tepki. Gözel, konut görevlisi meslektaşlarının ayıplanan bir meslekmiş gibi görülmesine üzüldüklerini söyledi.
Güncel Haberi
KONUT-SEN'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sözlerine Tepki

   Konut-Sen Konut görevlileri ve Kaloriferciler Sendikası Genel Başkanı Uğur Gözel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Her evde araba var, kapıcısında araba var” sözlerine üzüldüklerini belirtirken talihsiz ve ayrıştırıcı olarak değerlendirdi. Uğur Gözel konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. İşte o açıklama:
 
    KAMUOYUNUN DİKKATİNE
 
    Kuruluşumuzdan itibaren her zaman güçlünün değil haklının ve  hakkın yanında olmaya gayret gösterdik. Diğer sendikalar gibi yağmur nereye yağdıysa tarlamızı oraya çekme telaşımız olmadı her daim işçinin yanında olmaya özen gösterdik. Sesimizi sorunlarımızı sıkıntılarımızı yaşadıklarımızı anlatabilmek için çaba sarfettik. 
 
    Gözden kaçırılmış olan ve hala kapıcı olarak adlandırılan konut görevlilerinin sesi olmak için mücadele ettik.Daha önce hayretle karşıladığımız Kayseri Milletvekili ismail TAMER’in açıklamasını sindirememişken şimdi de Sn Cumhurbaşkanımızın talihsiz ve ayrıştırıcı açıklamasıyla bir kere daha üzüldük ve kırıldık.Ülkemiz de tek başına çalışan bir kişinin evini geçindirmesinin mümkün olmadığı bir ortamda 2 hatta 3 kişinin çalışarak bir ev geçindiriyor olması yetmiyormuş gibi helal paramızla alnımızın teri anamızın ak sütü gibi helal olan maaşlarımızdan yaptığımız birikimlerle zaten zaruri hale gelmiş olan bir araba için bu şekilde bir açıklama yapılmasını doğru bulmuyoruz. Kaldı ki ekonomimizi, ödediği vergilerle sırtında taşıyan asgari ücretli meslektaslarımızdır. 
 
    Konut görevlisi meslektaşlarımızın kapıcı kelimesi üzerinden aşağılanması veya yaptığımız mesleğin toplumda ayıplanan bir meslekmiş gibi algılanmasına sebep olacak cümleler kullanılması sayısı bir milyonu bulan konut görevlisi meslektaşlarımızı ziyadesiyle üzmüştür. 
 
    Mesleğimiz güven üzerine kurulmuş ve toplumla en çok iletişim kuran ulvi ve yegane bir meslektir.  Bu sebeple Konut Gorevlileri Sendikası olarak kamuya açıklama yapma ve bu kırgınlığı duyurma zorunluluğu hasıl olmuştur. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu böyle bir dönemde  Sn. Cumhurbaşkanımızdan gönülleri alan, birleştiren ve ötekileştirmeyen ifadeler kullanması beklentimizi kamunun bilgisine sunarız.
 
Uğur GÖZEL
KONUT-SEN GENEL BAŞKAN
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: KONUT-SEN'den, Cumhurbaşkanı, Erdoğan'ın, Sözlerine, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı