Haber Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 03:25
 
Şampiyon Ankaragücü'ne 1. Lig Desteği
Başkent Ankara’nın simge takımlarından Ankaragücü’ne içinde bulunduğu mali sorunları çözmelerine yardım amacıyla 2014 yılında meclis kararı ile nakdi yardım yapan Yenimahalle Belediyesi, şampiyonluk kupasını bu sene Ankara’ya kazandıran Ankaragücü için tekrar harekete geçti.
Yenimahalle Haberi
Şampiyon Ankaragücü'ne 1. Lig Desteği

200 bin TL desteğe oy birliği

Yenimahalle Belediyesi sözünün arkasında durarak konuyu belediye meclis gündemine taşıdı. Belediye meclisinden oy birliği ile alınan kararla Ankaragücü Spor Kulübü’ne belediye bütçesinden 200 bin Türk Lirası nakdi yardım kararı alındı.

Sözünün arkasında durarak Ankaragücü’ne bir kez daha destek olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bir kenti değerli kılan tarihsel değer ve miraslarına sahip çıkmaktır. Ankaragücü de köklü bir geçmişi olan Başkentimizi temsil eden bir takımdır. Eğer desteklenmesi gerekiyorsa bu hepimizin görevi olmalıdır. Yaşatmak yerine göz göre göre kaybetmeyi içimize sindiremeyiz. Azdan az çoktan çok destek verilirse Ankaragücü yaşamaya devam edecek ve bu destekle çok daha büyük başarılara imza atarak bizleri gururlandıracaktır” dedi.

Kısır çekişmeler değil icraat lazım

Yalnızca Yenimahalle’de değil Ankara genelinde gücümün yettiği her sporcuya, her kulübe destek oldum olmaya da devam edeceğim diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yerel bir yönetici olarak benim görevim sorumlu olduğum kenti güzelleştirmek olduğu kadar elimden geldiği, bütçem izim verdiği kadar Ankara’nın gelişmesi için katkıda bulunmak. Benim görevim kısır çekişmeler, polemikler yaratmak değil icraat yapmak. Ankaragücü konusundaki tavrım da budur. Ben söz verdim ve yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum. Ankaragücü Ankaralıyım diyen herkesin takımı olmalıdır, ortak paydamız olmalıdır” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Şampiyon, Ankaragücü'ne, 1., Lig, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı