Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 22:10
 
Metin Çevrim Güven Tazeledi
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Etimesgut Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu Eryaman 2. Etapta bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Etimesgut Haberi
Metin Çevrim Güven Tazeledi

Tüm Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Etimesgut Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu Eryaman 2. Etapta bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurula TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen’de eşiyle birlikte katıldı.

TEMAD Etimesgut Şubesi Başkanı Metin Çevrim, genel kurula katılan tüm üyelerin oylarını alarak oy birliğiyle başkanlığa yeniden seçilerek güven tazeledi. Sunuculuğunu Emekli Hava Astsb. Rahmetli Halet Boz’un kızı emekli Biyoloji öğretmeni Semra İşler’in yaptığı ve pandemi kuralları çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı Genel Kurul’a başta TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen olmak üzere Genel Merkez Başkan Yardımcıları, TEMAD’ın Keçiören, Çankaya Şube Başkanları ve yardımcıları, MHP Etimesgut Belediye Meclis Üyesi Nazım İlgi ile emekli astsubay ve dernek üyeleri katıldı.

 

(Haber: İbrahim Keskin) TEMAD Etimesgut Şube Başkanı Metin Çevrim, Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında “24 Kasım 2011 yılında kurmuş olduğumuz Etimesgut TEMAD Şubemiz, Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu üyelerimizin emekleri, destekleri, siz değerli meslektaşlarımızın katkılarıyla her geçen gün daha da büyümekte ve güçlenmektedir. 2012 yılında yaptığımız ilk Genel Kurul toplantımızda üye sayımız 134 iken bugün üye sayımız 700’leri geçmiştir. Bu husus, şubemize gösterilen teveccühün artarak devam ettiğini göstermektedir” diye konuştu.

Sözlerine, “Takdir edersiniz ki Sivil Toplum Kuruluşlarında görev yapmak yoğun uğraş gerektiren karşılıksız bir sevdadır. Etimesgut TEMAD ailesinin sesini duyurmak için sizleri en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz. Hiç kimseyi ayrıştırmadan yapıcı, kucaklayıcı ve ortak aklı ön plana alan bir yönetim anlayışıyla buradayız. Biz oturduğumuz yerden sürekli eleştiri yapıp hiçbir sorumluluk üstlenmeyen kişilerden olmadık. Sorumluluktan kaçmadık. İmkan ve kabiliyetlerimizi, tüm enerjimizi üyelerimizin beklentileri için kullandık” şeklinde devam eden Metin Çevrim, yaptıkları çalışmalarında kendilerine desteklerini esirgemeyen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e de teşekkür ederken konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Derneğimiz gerçekleştirdiği sosyal etkinliklerle bölgemizde en çok faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olarak adından söz ettirmiş TEMAD’ın tanıtımında etkin rol oynamıştır. Hep söylüyorum bir arada, beraber olmanın mutluluğu, heyecanı çok başka. Ama bu dönemde pandemi nedeniyle sizlerle birlikte olamadık. Önceki yıllarda farklı etkinliklerde ve 2019 yılında düzenlediğimiz 8. Kuruluş yıldönümü organizasyonumuzda beraber olmuştuk. Bilindiği üzere salgınla birlikte bizlerin de işi zorlaştı. Aidat ödemeleri aksadı. Demokrasimizin olmazsa olmazı Sivil Toplum Kuruluşlarıdır. Ne kadar örgütlü toplum insiyatifi varsa demokrasiler o kadar sağlıklı olur.

Bir Metin Çevrim ve Nazım İlgi dahil 19 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 

ETİMESGUT'TA BİRLİK BERABERLİK

Varlığımızı devam ettirebilmemiz için bir araya gelip ortak projeler geliştirmemiz elzemdir. Birlikte üreteceğimiz projeler varken herkes yoluna gidiyor. Hak arama mücadelemizdeki bir çok konu askıda kalıyor. Böyle olunca meslektaşlarımızın toplumsal desteği azalıyor. Katkı veren üyelerimiz de yoruluyor. Yine tekrar başa dönülüyor. Bugün önümüzde duran en önemli temel sorun, mesleğimizde insan haklarına ve fırsat eşitliğine uymayan mevzuat ve uygulamalardır. Cumhuriyet değerlerine, vatanımızın, milletimizin bölünmez bütünlüğüne gönülden inanan, canlarını ortaya koyan meslektaşlarımızın özlük hakları ile ilgili sorunları biran önce çözülmelidir. Bizler ne daha fazlasını ne de imtiyaz istiyoruz. Sadece insan onuruna saygılı, hukuk adalet istiyoruz. Bizlere verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz.

Ekonomik ve hukuki sorunlarımızla ilgili haklı taleplerimizin giderilmesi için, TEMAD Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun aralıksız çalışmalarını ilgi ve takdirle izliyor, destekliyoruz. Etimesgut TEMAD ailesi olarak her zaman dayanışma içinde Genel Merkezimizin yanında olacağımızı bir kez daha ifade etmek isterim. TEMAD’ı kişi ve şahıslarla kıyaslamadan sahip çıkalım, destek olalım. Tüm emekli meslektaşlarımızı TEMAD çatısı altında birlik olmaya, birlikten oluşan gücümüzü haklı davamızda ortaya koymaya davet ediyoruz.

Bizim önceliğimiz her bir üyemizin sağlığıdır. Her badirede olduğu gibi içinden geçmekte olduğumuz bu sıkıntılı süreçten de birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirerek çıkacağımızdan şüphem yoktur. Bu duygu ve düşüncelerde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, vatan toprakları uğruna şehit düşen tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. TEMAD’ın kuruluşundan bugüne kadar emekli olup ta aramızdan ayrılan TEMAD sevdalısı meslektaşlarımızı da hürmetle, rahmetle yad ediyorum.”

Metin Çevrim’in konuşmasının ardından Genel Kurulda konuşan TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, Etimesgut Şubesi’nin çalışmalarını takdirle takip ettiğini söyledi. Türkiye genelinde TEMAD’ın her yerde bayrağının dalgalandığını sözlerine ekleyen Dürgen her geçen gün daha da büyüdüklerini, büyürken ilkeli büyüyerek kurumsal bir kültür oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Bir Metin Çevrim dahil 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

ASTSUBAYLARA VERİLEN SÖZLER UNUTULDU!

TEMAD’ın amaçlarıyla ilgili bilgi veren Hamza Dürgen, “Bizler TSK’nın parçalarından biriyiz. Olmazsa olmazımız Atatürk ilke ve inkılapları ışığında yol haritasını belirlemektir. TEMAD’ın oluşumunda ana temel özlük haklarımızla ilgili çalışmalar yaparken mesleki konularda sıkıntılarımızı, sorunlarımıza çözüm önerileri getirerek çözüme kavuşturmaktır. Diğer taraftan amaçlarımızdan bir tanesi de şehit, şehit ailesi ve gazilerine sahip çıkabilmektir.” Şeklinde konuştu. Seçim döneminde siyasilerin kendilerine vermiş olduğu sözleri de hatırlatan TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen “Artık siyasilerin bizlere vermiş olduğu sözlerin vaadi dolmuştur. Siyasilerin sorunlarımıza daha duyarlı olmalarını, Astsubaylara verilen sözlerine yerine getirilmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

YÖNETİMDE İKİ BAYAN YER ALIYOR

Yapılan konuşmalar ve dernek faaliyetlerinin oylanmasının ardından seçimlere geçildi. Metin Çevrim’in tek aday olarak girdiği Olağan Genel Kurul toplantısında TEMAD Etimesgut Şubesi’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Metin Çevrim, Doğan Yalçın, Cemal Özeser, Rasim Şahin, Mehmet Musa Paşaoğlu, Birol Çağlar, Hasan Şahin, Fahri Yaş, Halil Danışmaz, Yunus Pamuk, Recep Ocak, Selma Ünal, Semra İşler

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Metin, Çevrim, Güven, Tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı