Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 22:53
 
MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal'dan Yula'ya Cevap
MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal; CHP’li Memet Yula’nın Belediyenin 2020 yılı faaliyet raporu ile ilgili görüşlerine cevap vererek haksız yere eleştiri yapıldığını söyledi.
Etimesgut Haberi
MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal'dan Yula'ya Cevap

Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal, Memet Yula’nın eleştirilerine yönelik yaptığı açıklamada “Bazı basın yayın organlarında; CHP Etimesgut eski İlçe Başkanı Sayın Mehmet Yula'nın CHP'li Etimesgut Meclis Üyelerinin belediyemizin 2020 yılı faaliyet raporuna EVET oyu vermesini ve Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel'i haksız yere eleştiren açıklamaları yer almaktadır. Yapılan eleştirilerin haksız ve yersiz olduğunu değerlendirerek Sayın Yula'nın açıklamalarına cevap verme gereği duyduk” diye konuştu.

 

MHP İlçe Başkanı Hacı Ünal, şu açıklamalarda bulundu:

ENVER BAŞKAN İLE YULA ARASINDAKİ FARK

“ Sayın Yula; 2009-2014 yılları arasında Etimesgut Belediyesi CHP meclis üyeliği, grup başkanvekilliği, CHP ilçe başkanlığı yapmış, 30 Mart 2014 seçimlerinde de partisinin belediye başkan adayı olmuştur.

Partimizin adayı Sayın Enver Demirel, 29 Mart 2009'daki yüzde 35'lik oy oranını 2014 seçimlerinde yüzde 40'lara çıkararak seçimleri kazanırken, CHP'nin adayı Sayın Yula 2009'da yüzde 27 olan partisinin oy oranını yüzde 19'a kadar düşürmüştür.

Enver Başkan 114 bin 366 oy alırken Yula'nın oyları 56.928 oyda kalmıştır. Enver başkan her siyasi parti yelpazesinden seçmenin teveccühünü kazanarak Mehmet Yula'nın oylarının iki katı oy almıştır.

Son yerel seçimlerde de her iki seçmenden birinin oyunu alarak oy oranını yüzde 50'lere çıkaran Enver Başkanın başarı grafiği ortadadır;  Etimesgut halkından aldığı destek ve teveccüh giderek artmıştır. Sayın Yula da meclis üyeliği ve ilçe başkanlığının ardından belediye seçimlerini ve CHP Parti Meclis Üyeliği seçimlerini kaybetmiştir.

 

YULA’NIN AMACI NE?

Sayın Yula'nın hezeyanının sebebi uğradığı seçim hezimeti midir? Yoksa kazanamadığı parti meclis üyeliği midir? Yaptığı açıklamaların altındaki neden, uğradığı siyasi başarısızlık ve hezimetlerle yitirdiği itibar kayıplarını telafi etme çabası mıdır?

Sayın Yula aldığı başarısızlıklarla  partisi içinde de bitmiştir, istenmeyen biri olarak görülmektedir. Tükenmişlik sendromu yaşayan Yula, çıkış yolu olarak bu tarz açıklama ve eleştiri yapma gereği duymaktadır.

 

MEMET YULA’YA SORUYORUM:

2020 yılı faaliyet raporu oylamasında CHP'nin evet oyu vermesini hayal kırıklığı olarak değerlendiren, Yula'ya sormak istiyorum;

CHP meclis üyeleri belediyemizin hangi faaliyetlerine hayır oyu verselerdi?

Türk dünyasının en kapsamlı, en büyük Türk Tarih Müzesi ve Parkına mı?

23 adet park ve 200 bin metre kare yeni yeşil alana mı?

Tunahan ve Bağlıca Kapalı Pazarına mı?

Yapracık ve Ballıkuyumcu Köy Konaklarına mı?

Her gün ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştıran aşevine mi?

Sosyal desteklere mi?

Halk Ekmek Fabrikasına mı?

Engelsiz Yaşam Merkezine mi?

Pandemiyle etkin mücadele çalışmalarına mı?

Canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına otel tahsis edilmesine mi?

Tüm hizmet ve yatırımların borçsuz kendi öz kaynaklarla yapılmasına mı?

Yoksa Sayın Yula'yı;  güçlü mali yapısıyla, yatırım yapan, borcu olmayan, kasasında da parası olan bir belediye yapısı mı rahatsız etti? Evet, Etimesgut Belediyesi borçsuzdur, kendi ayakları üzerinde durmakta, öz kaynaklarıyla Türkiye'ye örnek birçok yatırım yapmaktadır.

Sayın Yula meclis üyelerinin neyi görüp de faaliyet raporuna evet oyu verdiğini sorguluyor?

 

ETİMESGUT HALKI HER ŞEYİ ÇOK İYİ BİLİYOR

Kendisi görmüyor, ya da görmezden geliyor olabilir ama değerli meclis üyelerimiz ve  Etimesgut halkı her şeyi çok iyi biliyor ve görüyor:

Enver Başkan, parti ayrımı gözetmeksizin toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, herkesin görüşüne saygılı, belediye hizmet ve yatırımlarında da kılı kırk yaran, harcadığı her kuruşun hesabını verebilen bir belediye başkanıdır. Yaptığı hizmetlerde ortadır. Hangisini sayalım?

Türkiye'nin tek, dünyaya örnek Engelsiz Yaşam Merkezini mi, 60 bin metre karelik dev Devlet Bahçeli Tesislerini mi, Göktürk, Ahi Elvan, Güzelkent Yaşam Merkezlerini mi, kültür merkezlerini mi, emekli konaklarını mı, hanım konaklarını mı, kütüphaneleri mi, spor merkezlerini mi, park ve ormanları mı? Etimesgut'ta nerede hangi hizmet varsa altında Enver Başkanın imzası, üç hilal mührü vardır.

 

YAPILAN HİZMETLER ORTADA

FAALİYET RAPORUNA EVET DEMELERİ NORMAL!

Etimesgut halkı her şeyin farkındadır. Onun içindir ki Enver Başkan 4 dönemdir Etimesgut halkının teveccühünü alarak belediye başkanı seçilmekte; girdiği her seçimde oylarını artırmaktadır.

Yarın seçim olsa Enver Başkan siyasi parti farkı gözetmeksizin her kesimin desteğini alarak oylarını da artırarak seçimleri kazanma başarısını gösterecektir.

Seçimlerde başarı umudu olmayanlar Etimesgut'u her yönüyle çağdaş bir yapıya kavuşturan hizmetleriyle herkesin takdirini kazanmış Sayın Enver Demirel'i ve faaliyet raporuna destek veren partililerini eleştirme yoluna gitmektedirler.

MHP'li, AK Parti'li, CHP'yi İyi Parti'li belediye meclis üyeleri de yapılan çalışmaların hizmetlerin farkındadır ve bunun için faaliyet raporuna evet oyu vermişlerdir. Kendilerine bir kez teşekkür ediyorum.

Etimesgut İlçe Teşkilatı olarak her zaman Enver Başkanın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Hacı ÜNAL

MHP Etimesgut İlçe Başkanı

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: MHP, Etimesgut, İlçe, Başkanı, Hacı, Ünal'dan, Yula'ya, Cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı