Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 01:23
 
Melih Gökçek'ten FETÖ Operasyonlarıyla İlgili Açıklama
Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik bu sabah yapılan FETÖ operasyonu sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten açıklama geldi.
Ankara Haberi
Melih Gökçek'ten FETÖ Operasyonlarıyla İlgili Açıklama

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında "ByLock" kullandığı tespit edilen 60'ı Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19'u ilçe belediyelerinde çalışan 79 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 48'i gözaltına alındı. Operasyonun ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İşte Melih Gökçek'in mesajları:

Son dönem belediye başkanı seçildikten sonra görevde olan üst düzey personelin tamamını görevden aldım.

Darbe teşebbüsü sonrası büyükşehirden 218,ego'dan 24,askiden 71,şirketlerden 59, ek dersli 20 kişi toplam 392 kişi açığa alındı.

Açığa alınan personeller içişleri bakanlığına bildirildi ve bakanlar kurulu kararıyla işlemleri bitenlerin ilişiği kesildi.

En son bugün Ankara başsavcılığı tarafından büyükşehir ve bağlı kuruluşlarında ByLock kullanan 61 kişiyi savcılıkça göz altına aldı.

Gözaltına alınan 61 kişinin 23'ü açıkta veya ihraç edilmiş, 13 kişi ayrılmış, 3 emekli, 22 kişi ise alt düzey görevde...

Bu operasyon dolayısıyla savcılarımıza, emniyet güçlerimize ve FETÖ’yle mücadelede kararlı olan hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Belediyemizde tek bir FETÖ’cü kalmayıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Melih, Gökçek'ten, FETÖ, Operasyonlarıyla, İlgili, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı