Haber Detayı
25 Mart 2017 - Cumartesi 00:47
 
Kahramankazan'da 'EVET' Çalışmaları Devam Ediyor
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylamasına sayılı günler kala, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne Evet Diyoruz” çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Siyaset Haberi
Kahramankazan'da 'EVET' Çalışmaları Devam Ediyor

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylamasına sayılı günler kala çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kapı kapı dolaşıyor

Başkan Ertürk halk oylamasında vatandaşa sunulacak olan “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” kapsamında ilçedeki tüm kesimlerle bir araya geliyor. Ertürk bu kapsamda başlattığı “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne Evet Diyoruz” çalışmaları doğrultusunda ilçedeki hemşehri dernekleri, sivil toplum örgütleri, işçiler, esnaflar, iş adamları, ev hanımları, öğrenciler başta olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle buluşuyor. Mahalle mahalle, kapı kadı dolaşarak vatandaşlarla bir araya gelen Ertürk, buluşmaları kapsamında yeni sistemin getirdikleri ve bu sisteme neden “evet” denilmesi gerektiğini anlatıyor. 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının Türkiye için son derece önemli olduğunu belirten Ertürk, “Artık geri sayım başlamıştır. 16 Nisan’da milletçe sandığa giderek anayasa değişikliği ile ilgili son sözü hep beraber söyleyeceğiz. Ülkemizin hangi istikamete gideceğine karar vereceğiz” dedi. Bunun için karar verirken kısır çekişmeleri, ideolojik ayrışmaları, düşünce farklılıklarının bir kenara bırakılması gerektiğini söyleyen Ertürk, “Yoğunlaşmamız gereken nokta, Türkiyemiz için neyin yararlı olacağı meselesidir. Daha güçlü bir Türkiye için, doğru kararın evet olduğuna inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne evet demek, ülkedeki çift başlı yönetimi, her an krizlere gebe olan bu yönetimi sona erdirecek” dedi.

Elinizi vicdanınıza koyarak karar verin

Referandumda her “hayır” diyenin terörist olmadığını, ancak tüm teröristlerin ve terör örgütlerinin “hayır” dediğini ifade eden Ertürk, sandık başına giderek oy verecek vatandaşların bunu iyi düşünmeleri gerektiğini söyledi. Ertürk, “İşte tam da bunun içindir ki tüm vatandaşlarımızın ellerini vicdanlarına koymalarını ve bu gerçeği düşünerek oy vermelerini istiyorum. Gerekçeniz ne olursa olsun “hayır” dediğiniz de, kimlerle aynı safta olacağınızı bilmenizi istiyorum. Bunun için evet diyerek bu kirli oyunu bozmalıyız” dedi.  

Diktatörlük geliyor yalanı

Hayır cephesinin Türkiye’de bir diktatörlük kurulmak istendiği gibi kirli ve gerçeği yansıtmayan bir algı oluşturmaya çalıştığının altını çizen Ertürk, “Yeni sistemle asla ve asla bir diktatörlük getirilmiyor. Aksine milletin iradesinin tam anlamıyla memleketin yönetimine yansıtılması amaçlanıyor. Bu bir sistem değişikliğidir, rejim değişikliği değildir. Bu değişiklikle ülkemiz tarihinde ilk kez milletin egemenliği hakim kılınacak. Millet, ülkenin yönetimini üstlenecek olan iktidarı doğrudan 5 yıllığına belirleyecek, 5 yıl sonra da beğenmediği takdirde değiştirmiş olacak” diye konuştu.

Kurşuna olduk set, kararımız evet

FETÖ darbe girişimi sırasında 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan halkının bir destan yazdığını ve bunun akabinde de TBMM tarafından “kahraman” unvanına layık görüldüğünü anımsatan Ertürk,  “Kahraman unvanını yalnızca bize değil, Kahramankazan’ın şahsında tüm Türkiye’ye verilmiştir. Bu unvan 81 il, 957 ilçe adına Kahramankazan’a verildi. Biz tüm Türkiye’yi temsil eden bir ilçeyiz. Ve bundan dolayı da artık 80 milyonluk bir ilçeyiz. Bu unvanı onur ve gururla taşıyacağız” dedi. Bu sorumluluğun bilincinde olarak 16 Nisan’da sandık başına gideceklerini anlatan Ertürk, “15 Temmuz’da nasıl olduysak kurşuna set, 16 Nisan’da kararımız evet” dedi. Ertürk, şunları kaydetti:
şunları kaydetti:
“15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve demokratik kazanımlarımıza sahip çıktık. Türkiye tarihinin en önemli virajına girerken, 16 Nisan’da yine ülkemize sahip çıkacağız ve evet diyeceğiz. 16 Nisan referandumu Türkiye’nin varoluş ya da yok oluş mücadelesi olacaktır. 15 Temmuz’da işgale, istilaya, darbeye ‘dur’ diyen milletimiz, 16 Nisan’da da ‘evet’ diyerek gereğini yapacaktır. Evet dersek güçlü bir Türkiye’nin, müreffeh bir Türkiye’nin, prangalarından kurtulmuş bir Türkiye’nin de önünü açmış olacağız. Ülkemiz üzerinde yüzyıllardır emelleri olan dış güçlerin oyununu bozmuş alacağız. Onun için gelin 16 Nisan’da sandıktan ‘evet’i çıkartalım. Türkiye düşmanlarına fırsat vermeyelim.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan'da, 'EVET', Çalışmaları, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı