Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 23:41
 
Etimesgut, Milaslı Guiness Rekortmenlerini Ağırladı
Milas'ta 5 bin 586 öğrencinin aynı anda topaç çevirmesiyle Guiness Rekorlar Kitabı'na giren ekip Etimesgut'ta ağırlandı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut, Milaslı Guiness Rekortmenlerini Ağırladı

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR ANADOLU LİSESİ'NDE COŞKULU TÖREN

Muğla’nın Milas ilçesinde düzenlenen 1. Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında Milas, 5 bin 586 öğrencinin verilen işaretle birlikte aynı anda topaç çevirerek ve 2 bin 791 çocuğun bir araya gelerek balık figürü oluşturulmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı´na giren Milaslı öğrenciler, Etimesgut ilçesinde ağırlandı.

Guinness Rekorlar Kitabı´na giren Milaslı öğrenciler için düzenlenen programa Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Şube Müdürleri Necati Çırpan, Hamit Şahin ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

MİLAS, GUINESS REKORLAR KİTABINA GİRDİ

Programda konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, Türkiye’de balık üretimi noktasında önemli bir potansiyele sahip olan Milas’ın 12-18 Mayıs tarihleri arasında 1. Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenlikleri’ne ev sahipliği yaptığını belirterek Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda ve Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milas Ticaret Odası, Su Ürünleri Üreticileri ve Derneklerinin paydaşlığında düzenlenen festivalde 5 bin 586 öğrenci ile topaç çevirme rekorunu, 2 bin 791 öğrencinin de  bir araya gelmesiyle balık figürü oluşturularak rekor kırdıklarını ve Guinness Rekorlar Kitabı´na girmeye hak kazandıklarını söyledi.

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel yaptığı konuşmada; Milas Kaymakamlığı ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün geçen bu hafta içerisinde güzel bir faaliyet icra ederek Türkiye’ye örnek olabilecek, Muğla ve Milas’ın tanıtımı için çok önemli bir başarıya imza attıklarını vurguladı.

Gürel, 5 bin 586 öğrencinin aynı anda aynı anda topaç çevirerek, 3 bin kişiyle ise balık figürü oluşturularak Guinness Rekorlar Kitabı’na girme şerefini Milas’a tattırdıkları ve bu başarıyı kendileri ile paylaştıkları için çok mutlu olduklarını belirten Gürel, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bir ekibi Etimesgut ilçesinde ağırlamanın kendilerini sevindirdiğini dile getirdi.

KAYMAKAM GÜREL: ETİMESGUT-MİLAS KARDEŞLİĞİNİ PEKİŞTİRECEĞİZ

Gürel “Ege’nin en güzel ilçelerinden biri olan Milas ile Ankara’nın beşinci büyük, nüfusuyla Türkiye’nin 41 ilinden büyük potansiyele sahip Etimesgut’u böyle güzel bir etkinlikle bir araya getirmek bizler için çok büyük bir mutluluk kaynağı. İnşallah bundan sonraki süreçte de iki ilçe arasındaki kardeşlik bağlarını devam ettireceğiz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından genel sanat yönetmenliğini Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanatçısı Soner Satı’nın yaptığı ilçemiz Cahit Zarifoğlu İlkokulu öğrencilerinden oluşan 150 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen “Milletin Evlatları” gösterisi izleyenleri büyüledi.

Milas Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Türkiye ikinciliği elde eden Zeybek Halk Oyunları gösterisi davetlilerin büyük beğenisini topladı. Milas davul zurna ekibinin eğlenceli sunumunun ardından protokol üyelerinin topaç çevirmesi renkli görüntülerin oluşmasına sahne oldu.

Program, plaket takdimi ile sona erdi.milas guinness rekoru ile ilgili görsel sonucu

milas guinness rekoru ile ilgili görsel sonucu

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut,, Milaslı, Guiness, Rekortmenlerini, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı