Haber Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 21:12
 
Pandemi Sürecinde Çankaya'dan Sanatçıya Destek
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: "Pandemi döneminde 19'u dijital ortamda olmak üzere 41 kültür ve sanat etkinliği düzenledik. Sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz."
Çankaya Haberi
Pandemi Sürecinde Çankaya'dan Sanatçıya Destek

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, pandemi koşullarında sanat ve sanatçiya desteğini aralıksız sürdüreceklerini belirterek, "2020 yılında pandemi koşullarında 19'u dijital ortamda olmak üzere toplam 41 kültür ve sanat etkinliğini Çankayalılarla buluşturduk. Pandemi döneminde zor günler geçiren sanatçılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. 

Çankaya Belediyesi kültür sanat etkinlikleriyle Başkent Ankara’nın "kalbi" olmaya devam ediyor. Pandemi koşulları nedeniyle sanat faaliyetleri için oldukça zor geçen 2020 yılında 19'u dijital ortamda olmak üzere toplam 41 kültür ve sanat etkinliğine imza atan Çankaya, yıl boyunca kültür merkezleri ve sosyal medya kanallarında gerçekleştirdiği etkinliklerle on binlerce sanatseveri konuk etti.
 

DOĞAN TAŞDELEN ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ
 

Kontrollü sosyal hayat kapsamında 2020-2021 sezonunu Ekim ayında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, “Ölümünün 500. Yılında Leonardo da Vinci’ye Saygı” sergisi ile açan Çankaya Belediyesi, etkinliklere İbrahim Demirel’in “Atatürk’ten Sonra” adlı fotoğraf sergisi ve Goethe Enstitüsü tarafından organize edilen “Artspace Germany” sergisi ile devam etti. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 2020 yılında toplam 17 etkinlik gerçekleşirken merkezdeki sanat galerilerinde 3 binden fazla sanatseveri ağırladı.
2020 yılında Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde de uzun soluklu beş sergiye imza atan Çankaya, bu süreçte 2 bin 500'den fazla sanatseveri “Meçhul Seyyahların Ankara Fotoğrafları" gibi birbirinden önemli etkinliklerle buluşturdu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Pandemi, Sürecinde, Çankaya'dan, Sanatçıya, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı