Haber Detayı
22 Mart 2016 - Salı 10:30
 
Pursaklar Muhtarlarından Büyükşehir Belediyesi'ne Teşekkür
Pursaklar ilçesinin muhtarları, Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeye "Bölge Başkanlığı" kurarak faaliyete geçirmesi sayesinde, sorunlarının daha çabuk çözüldüğünü belirterek, Başkan Melih Gökçek'e teşekkür ettiler.
Ankara Haberi
Pursaklar Muhtarlarından Büyükşehir Belediyesi'ne Teşekkür

Pursaklar Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Aşan başkanlığında 21 mahalle muhtarı, bir süre önce Pursaklar Bölge Başkanlığı görevine getirilen Hamdi Kesgin ile biraraya geldiler.
Muhtarlar tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Dernek Başkanı Aşan, Pursaklar’da sorunların çözülmesi için kurulan Bölge Başkanlığı'ndan dolayı çok memnun olduklarını belirterek, “Sayın Melih Başkanımız, Pursaklar’a öncelik tanıdı. Hamdi Başkanımızı da genel koordinatör olarak buraya atadı. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Meclis Üyesi ve Büyükşehir Pursaklar Bölge Başkanı Hamdi Kesgin deBölge Başkanlığı'nın, Belediye Meclisi’nin 14.08.2015 tarihli kararı ve 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun, "tüzel kişiliği kaldırılan belediyelerin bulunduğu yerleşim birimlerinde, hizmetlerin aksamadan yürütülmesi amacıyla, belediyeler tarafından hizmet birimleri kurulabileceğine" ilişkin hükmü doğrultusunda kurulduğunu bildirdi.
Bir bölgeye en çok hakim olan insanların muhtarlar olduğunu belirten Kesgin, muhtarlardan başka kimsenin, o mahallenin, sokağın, caddenin sıkıntısını bilemeyeceğini kaydederek şunları söyledi:
"Bu yüzden de öncelikle sizlerle istişare ettik. Daha sonra ilçe belediyemizle, kaymakamımızla koordineli bir şekilde Büyükşehirimizin hizmetlerini size getirmeye çalıştık. Bu çalışmalarımızda bizlere verdiğiniz destekten dolayı da teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu çalışmalarımız hızlı şekilde devam edecek.
Pursaklar’da yaşayan tüm hemşerilerimizin Büyükşehir'den gelecek hizmetleri alması için biz burada yerinde hizmet vereceğiz.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Pursaklar, ilçesinin, muhtarları, Büyükşehir, Belediyesinin, ilçeye, "Bölge, Baş
Yorumlar
Haber Yazılımı