Haber Detayı
03 Ekim 2021 - Pazar 09:45
 
Ramazan Tosun'un Adı Etimesgut-Bağlıca'da Yaşayacak
Etimesgut'un ilk Belediye Başkanı olan Ramazan Tosun'un adı, Yeni Bağlıca Mahallesi'nde yapımı tamamlanan bir park verildi.
Etimesgut Haberi
Ramazan Tosun'un Adı Etimesgut-Bağlıca'da Yaşayacak

Geçtiğimiz Haziran Ayında aramızdan ayrılan Etimesgut'un ilk Belediye Başkanı olan Ramazan Tosun'un ismi, Yeni Bağlıca Mahallesi'nde bir parka veriliyor. Belediye Meclisi'nde MHP'li Belediye Meclis Üyeleri Cemal Satılmış ve İsa Çakır'ın önergesiyle görüşüldüğü ve oy birliğiyle alınan karar gereği Ramazan Tosun'un adı; Yeni Bağlıca Mahallesi'nde 1077 sokak, 1073 sokak ile 46842 Ada 1 Parsel arasında bulunan ve 10.365 m2 büyüklüğündeki yapımı tamamlanan parka verildi. 

 
Böylece Ramazan Tosun'un ismi burada yaşatılmış olacak. 
 
RAMAZAN TOSUN KİMDİR?
 
1955 tarihinde Ankara İli Bala İlçesi Abazlı köyünde dünyaya gelen Ramazan Tosun İlk,orta ve lise öğrenimini Ankara 'da tamamladı, daha sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisinden makine mühendisi olarak mezun oldu. 1990 yılında mahalli idareler seçimini de kazanarak kurucusu olduğu Etimesgut Belediyesine ilk belediye başkanı olarak seçildi. 1994 yılına kadar başkanlık görevini yürüttü. Ramazan tosun evli ve 3 çocuk babasıydı.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ramazan, Tosun'un, Adı, Etimesgut-Bağlıca'da, Yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı