Haber Detayı
23 Mayıs 2017 - Salı 00:42
 
Altındağ'lı Kadınlar, Yıl Sonu Sergisi Açtı
Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezleri’nin yılsonu sergisi yine göz doldurdu.
Altındağ Haberi
Altındağ'lı Kadınlar, Yıl Sonu Sergisi Açtı

Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Merkezi’nde açılan sergide 60 farklı branştan yüzlerce çalışma yer aldı. Yıl boyunca öğrendiklerini  eserlere yansıtan Altındağlı kadınlar, neler yapabileceklerini bir kez daha gösterdi. Sergi, 2 hafta boyunca açık kalacak.

Bu sergide emek var

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer, Altındağ Halk Eğitim Müdürü Ahmet Pehlivan, Ulucanlar Göz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Pelin Yılmazbaş, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yılsonu sergisinin açılış programı Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezleri Karma Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisiyle başladı. Daha sonra Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Hülya Özer, Plevne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Alime Özen ve Çamlık Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Goncagül Topal duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Konuşmalar Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer ve Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile devam etti.

60 farklı temada 100’den fazla eser

Kurdele kesiminin ardından Altındağlı kadınların eserleri görücüye çıktı. Rölyef’ten sabun yapımına, kâtı sanatından yağlı boya resme, kırk yamadan hediyelik eşyalara kadar 60 farklı temada yüzlerce eser Uİucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Merkezi’nde sergilenmeye başladı. Sergiyi gezen, ürünler hakkında tek tek bilgi alan Başkan Tiryaki, “Altındağlı kadınların el emeği göz nuru eserlerini görüp de hayran kalmamak imkansız. Emeği geçen tüm kadınlara ve onlara eğitim veren tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ'lı, Kadınlar,, Yıl, Sonu, Sergisi, Açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı