Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 10:30
 
Sincan Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
Sincan Belediyesi ekipleri dondurucu soğuklarda can dostlarımızı unutmadı. Ekipler bir taraftan karla mücadele çalışmalarına devam ederken, bir taraftan da sokak hayvanları için seferber oluyor.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

Sincan Belediyesi, sokak hayvanlarının daha doğal ve modern bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için 1000 sokak hayvanı kapasiteli Polatlar Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi inşa ediyor. Yaklaşık 42 Bin m2 arazide yapımı devam eden merkezin kısa sürede hizmete açılması planlanıyor.

 

38 Besleme Noktasına Yiyecek Takviyesi

 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri dondurucu soğuklarda sokak hayvanlarının aç kalmaması için özel bir çalışma yürütüyor. Ekipler sokaktaki canlarımız için düzenli olarak 38 besleme noktasına kuru-yaş mama, su bırakıyor; böylece can dostlarımızın aç kalmasının önüne geçiliyor.

Ekipler besleme faaliyetlerinin yanında acil müdahale aracı ile de sokak hayvanları için seferber oluyor. Her ihbarı değerlendiren ekipler, yaralı ve yardıma muhtaç dostlarımızın bakımlarını ve tedavilerini gerçekleştiriyor. Veteriner hekimler hayvanların aşılanması, kısırlaştırılması gibi işlemleri de yürütüyor.

 

“Can Dostlarımıza Sahip Çıkalım”

 

Sincan Belediyesi olarak sokak hayvanlarını korumak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları vatandaşların takdirini topladı. Ekipler, “Dondurucu soğuklarda sokaktaki canlarımız yiyecek bulma konusunda sıkıntı çekiyor. Bu konuda hepimiz elimizden geleni yapmalıyız; bir kap su, bir kap mama ile onların hayatında çok şey değiştirebiliriz. Yaşadığımız dünyanın, güzelliklere, paylaşımlara, merhamete ve sevgiye ihtiyacı olduğunu unutmayalım ve can dostlarımıza sahip çıkalım." diyerek vatandaşlara çağrı yaptı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Sokak, Hayvanlarına, Sahip, Çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı